Вхід
Статистика
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Головна » 2018 » Февраль » 15 » .
11:02
.

“Освітяни отримали ще одну якісну відкриту платформу, де є інструменти для розвитку громадянської освіти”, - заступник Міністра Павло Хобзей на презентації сайту “Живемо в демократії”

 

     Українським вчителям важливо мати доступ до якісних навчальних матеріалів про громадянську освіту, адже вже з цього навчального року МОН впровадило у програмах для 5-9 класів наскрізну змістовну лінію щодо громадянської відповідальності. Про це зазначив заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей на презентації освітньої платформи “Живемо в демократії” (http://www.living-democracy.com.ua/)

     “В Україні діяло багато проектів щодо розвитку громадянської освіти, і зараз їх вплив складно переоцінити. Для нас важливо перейти від теорії до практики, дати вчителям конкретні вправи і підходи, які вони застосують у роботі з дітьми. Зараз вони отримали ще одну якісну відкриту платформу, де є інструменти та поради для розвитку громадянської освіти”, - наголосив Павло Хобзей.

     Платформа “Живемо в демократії” стартувала в межах швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU», за сприяння Уряду Швейцарської конфедерації. Сайт створили для вчителів, які шукають корисну інформацію для проведення уроків про демократію, громадську активність та права людини. Також він зацікавить громадян, які вивчають демократичне виховання та свободи за європейським зразком. Наразі міжнародний освітній ресурс “Живемо в демократії” працює у 10 країнах світу.

     Розробники виокремили кілька категорій користувачів: вчителі, учні, батьки та керівники шкіл. Останні дві категорії будуть доопрацьовані координаторами проекту найближчі 2 роки. Фахівці сайту пропонують посібники, ілюстровані картки та відео з навчальним контентом щодо подолання конфліктів, забезпечення рівності, плюралізму тощо. Структура платформи допомагає швидко відсортувати матеріали за темою, віком учнів та типом навчального матеріалу.

     “Щоб презентувати сайт, ми провели сотні зустрічей з педагогами; дослідили, як надавати дітям підтримку, аби вони були самостійними і відповідальними; вивчили, як залучати учнів до шкільної та громадської активності. Ми працювали над платформою протягом 10 років, постійно вдосконалюючи матеріали”, - розповів керівник проекту DOCCU Рольф Голлоб.

     Він додав, що зараз куратори проекту проводять семінари та стажування з освіти для демократії для педагогів, учнів та їхніх батьків, а також посадовців. Але надалі планується проводити таку підготовку і для майбутніх вчителів.

     Попередньо пілотну версію платформи випробували освітяни у 8 областях України: Івано-Франківській, Львівській, Херсонській, Київській, Одеській, Луганській, Дніпропетровській та Полтавській. Учасники поділились позитивним враженням від використання сайту “Живемо в демократі” під час офіційної презентації.

     Нагадаємо, з 1 лютого на онлайн платформі EdEra стартувало навчання на обов’язковому «Онлайн-курсі для вчителів початкової школи», які навчатимуть 1-й клас з вересня 2018 року .

 

Переглядів: 84 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Черкаська обласна державна адміністрація © 2019