Вхід
Статистика
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Рік англійської мови в Україні

 

1. Указ Президента України "Про оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні";

2. План заходів, спрямованих на активізацію вивчення громадянами англійської мови;

3. Аудіоролик щодо підготовки тренерів з англійської мови.

 

 

Рік англійської мови у розпалі

     На виконання Указу Президента України «Про оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні» та з метою популяризації англійської мови, заохочення учнівської молоді до її вивчення Звенигородська спеціалізована школа №3 та Ватутінська спеціалізована школа №1 продовжили давню традицію – у лютому провели змагання з англійської мови, присвячені до Дня святого Валентина.

     Команди учнів продемонстрували досконалий рівень володіння англійською мовою, глибоке знання культури і традицій англомовних країн.

     Глядачі та вболівальники з числа учнів та педагогів насолоджувалися англійськими піснями, запальними танцями, слухали поезії, талановиту гру на скрипці, переглянули драматичну постановку «Сучасні Ромео і Джульєтта», взяли участь у вікторині «Впізнай героя».

 

 

У Черкасах розпочалося навчання у рамках проекту «Вчителі англійської мови – агенти змін» (натисніть для перегляду)

 

У Черкасах триває English Fest (натисніть для перегляду)

 

Педагог з Великобританії провела тренінг для вчителів англійської мови Черкащини

     8 та 9 лютого 2016 року в обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників відбувся семінар на тему «Навчально-методичне забезпечення Jolly Phonics», який провела педагог з Великобританії Корал Джордж, сертифікований тренер за програмою раннього навчання англійській мові дітей молодшого віку.

     Навчаючи малюків, Корал використовує навчально-методичне забезпечення Jolly Phonics і розповідає, що у дітей з’являється  інтерес  до вивчення мови вже після першого заняття. Корал співпрацює з різними педагогами, університетами та мовними школами світу. На даний час вона працює зі своєю командою тренерів, щоб допомогти освітянам Черкаської області опанувати новітні методики навчання читанню, говорінню та мовленню.

     Як зазначає педагог із Великобританії, вивчення англійської мови у ранньому шкільному віці корисне всім дітям, оскільки воно позитивно впливає на розвиток пам’яті, уваги, мислення, уяви дитини, стимулює її загальні мовленнєві здібності, позитивно впливає на володіння рідною мовою. Особливо важливою є виховна і пізнавальна функція раннього вивчення іноземної мови, що проявляється в більш ранньому входженні дитини до загальнолюдської культури через спілкування новою для неї мовою.

     Корал зазначє, що для молодших школярів зовнішні враження – це сильний відволікаючий фактор. Їм важко зосередитися на незрозумілому складному матеріалі. Їхня увага характеризується  малою стійкістю: вони можуть зосереджено займатися однією справою протягом 10 хвилин, тому роботу слід планувати з урахуванням психологічних здібностей дитини.

     Задовольняючи потребу дитини гратися, перевтілюватись, рухатись, учитель забезпечує умови для вивчення іноземної мови, переконана Корал Джордж.

     Варто відзначити, що 6 шкіл Черкаської області стали першими в Україні учасниками спільного англо-іспано-українського проекту раннього навчання англійській мові та починають пілотувати навчально-методичне забезпечення Jolly Phonics.

 

 

Play Your Part - cвято творчості

     8 лютого в актовій залі Смілянської спеціалізованої школи №5 відбувся міський конкурс інсценізацій Play Your Part. Управлінням освіти молоді та спорту ініційовано проведення цього конкурсу з метою популяризації вивчення англійської мови серед учнів нашого міста.

     Учнівські колективи шкіл №№1,2,5,7,10,11,12,16, школи №3-колегіуму, гімназії імені В.Т. Сенатора продемонстрували розмаїття уривків із відомих класичних та сучасних творів англійської національно-художньої літератури.

     Журі відзначило високий рівень учнівської виконавської майстерності, чудове володіння англійською мовою, оригінальність творчого підходу та прекрасні сценічні костюми і декорації. Глядачі із захватом спостерігали за калейдоскопом подій та феєричним дійством, непідробними емоціями акторів та майстерним виконанням ролей.

 

English Fest у Маньківці

      З метою  популяризації вивчення англійської мови 5 лютого в актовій залі Маньківського НВК відбувся районний фестиваль  «English Fest», присвячений року англійської мови в Україні.

     Вихованці 11 загальноосвітніх навчальних закладів району взяли участь у цікавому та захоплюючому заході.  Виконуючий обов’язки начальника відділу освіти Юрій Безверхий привітав усіх присутніх, акцентував увагу на важливості володіння іноземними мовами та побажав успіхів у вивченні англійської мови. 

  Журі оцінювали виступи учасників фестивалю та визначили переможців у 5 номінаціях. 

     Найкращими стали: учні Маньківської ЗОШ I-III ступенів № 1, учні Маньківського НВК, учні Іваньківської ЗОШ I-III ступенів у номінації «Фольклор».

     Маньківський НВК, Маньківська ЗОШ I-III ступенів № 1, Дзензелівська ЗОШ I-III ступенів вибороли першість у номінації «Відеокліп «The song of love and kindness to Mankivka land». 

     Наумець Людмила, учениця Маньківської ЗОШ I-III ступенів № 1, Ахмад Володимир, учень Маньківського НВК, Дубина Андрій, учень Іваньківської ЗОШ I-III ступенів здобули перемогу в номінації «Есе «The future of English Language in my life». 

     Вікторія Ганджа та Владислав Наталіч,  учні Маньківської ЗОШ I-III ступенів № 1, Юлія Залізняк та Василь Поліщук, учні Буцької ЗОШ I-III ступенів, Вікторія Дума, учениця Рогівської  ЗОШ I-III ступенів святкували перемогу в номінації «Фотовиставка «Shakespeare lives in photography».

     Єдиним учасником, а відтак і переможцем у номінації «Драматизація», став учнівський колектив Маньківської ЗОШ I-III ступенів № 1. Вони оригінально  інсценізували уривок з оповідання О.Генрі  «Red Chief».

 

 

Міністерство освіти і науки України і Британська Рада підписали новий Меморандум про взаєморозуміння

     8 грудня 2015 року Міністр освіти і науки України Сергій Квіт та Генеральний директор Британської Ради Кіран Дівейн підписали новий Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки та Британською Радою.

     Новий Меморандум окреслює ключові сфери двосторонньої співпраці до 2019 року та ґрунтується на існуючому співробітництві в галузі освіти. Сторони зобов’язуються співпрацювати з метою більшої обізнаності про освітні системи двох країн, розвивати партнерські зв’язки між вищими, професійно-технічними та загальноосвітніми навчальними закладами, співпрацювати у сфері викладання та вивчення англійської мови, розширювати роботу у секторі педагогічної та післядипломної освіти.

     Новий документ є особливо важливим з огляду на активну підтримку Британською Радою національного проекту Go Global, спрямованого на підвищення рівня володіння мовою в Україні.

     Підписання Меморандуму відбулося в рамках візиту Міністра до Лондону для участі у Днях українських університетів у Великій Британії.

     Міністерство освіти і науки висловлює вдячність Британській Раді за активну співпрацю та широку залученість про процесу реформування системи освіти України.

 

 

Розроблено сайт для підготовки учнів до ДПА з англійської мови у 2016 році

     На сайті «ДПА 2016 з англійської мови» http://www.dpa2016.com.ua розміщено зразки завдань державної підсумкової атестації з англійської мови в 11-му класі, а також методичні рекомендації, що містять детальний опис завдань та критеріїв оцінювання робіт.

     Окрім того, на сайті Міністерства освіти і науки є окремий розділ «2016 – рік англійської мови в Україні», де завантажені матеріали з ДПА іноземних мов, а також можна безкоштовно пройти тестування з цих предметів. Завдання для ДПА з іноземних мов на 2015/2016 н. р. підготовлені експертною групою та міжнародними організаціями з урахуванням особливостей національного навчально-методичного забезпечення та зорієнтовані на рівні Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти та Державного стандарту базової та повної загальної освіти. Матеріали підготовлені у співпраці з видавництвом MM Publications. Зміст тестових завдань будується на автентичних зразках мовлення, прийнятих у англомовних країнах та відповідає сферам і тематиці ситуативного спілкування, зазначеним у шкільній навчальній програмі. Рівень уміння використовувати мову (лексико-граматичних аспект) перевіряється під час читання та письма. Під час читання буде визначено рівень сформованості іноземної компетенції: розуміння основної інформації (ознайомлювальне читання), розуміння повної інформації (вивчальне читання), пошук окремих фактів (вибіркове читання). Метою завдань на перевірку письма є визначення рівня сформованості у випускників умінь, необхідних для виконання комунікативних завдань, які пов’язані із повсякденним життям. Письмова робота оцінюється за трьома основними показниками:  зміст та комунікативна наповненість, використання лексики та граматики, організація тексту.

     Учителі можуть заповнити форму зворотнього зв’язку та отримати підручник від видавництва MM Publications у подарунок. ДПА випускників загальноосвітніх навчальних закладів буде проведено з 5 по 30 травня 2016 року.

Черкаська обласна державна адміністрація © 2020