Вхід
Статистика
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

ПОЗАШКІЛЬНА ОСВІТА

(2017-2018 навчальний рік)

 

     В області функціонує 55 закладів позашкільної освіти, що на 1 заклад більше, ніж у минулому навчальному році, та 14 дитячо-юнацьких спортивних шкіл і клубів фізичної підготовки, а також Мала академія наук. 2 754 гуртки у закладах позашкільної освіти відвідують 48 135 дітей та учнівської молоді (42,8 % від загальної кількості школярів області).

     Рішенням сесії Жашківської районної ради від 12 квітня 2017 року утворено Центр національно-патріотичного виховання Жашківської районної ради, у якому наразі налічується 92 вихованці.

     Проводиться робота щодо залучення до позашкільної освіти дітей соціально незахищених верств населення. Зокрема, у 2017-2018 навчальному році гуртковою роботою у позашкіллі охоплено 2 314 дітей з інвалідністю та особливими освітніми потребами, що становить 44,8% від їхньої загальної кількості.

     Протягом 2017 року закладами позашкільної освіти області проведено понад 3 тис. різноманітних масових заходів, до яких залучено близько 30 тисяч дітей шкільного віку. Зокрема, обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), обласний етап щорічного фізкультурно-патріотичного фестивалю «Козацький гарт», фестиваль-конкурс «Мистецький дивокрай Черкащини», учнівська конференція, присвячена героям-захисникам незалежної та суверенної України, «Герої не вмирають» та інші.

     Високою є результативність участі команд та окремих вихованців у обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах і змаганнях. Протягом 2016-2017 н. р. вихованці закладів позашкілля області здобули 5 400 нагород. Так, команда Черкаської районної станції юних техніків здобула перемогу у Всеукраїнських відкритих змаганнях учнівської молоді з повітряних зміїв. Вихованці Комунального закладу «Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради» посіли друге місце у Всеукраїнських відкритих змаганнях на Кубок України з автомодельного спорту серед учнівської молоді (радіокеровані моделі, класи шосейних перегонів). Команда-переможець обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри, «Сокіл» («Джура»), рій «Терен» Тернівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Смілянської районної ради, гідно представила Черкащину на Всеукраїнському етапі гри, здобувши 4 кубки за її підсумками.

     Збільшилась кількість учнівських творчих колективів, яким присвоєно та підтверджено почесне звання «Зразковий художній колектив». Сьогодні в області діє 119 таких дитячих художніх колективів, ще 10 мають почесне звання «Народний художній колектив».

     У складі Черкаського обласного територіального відділення МАН України функціонує 12 наукових відділень: мовознавства; літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства; філософії та суспільствознавства; історії; наук про Землю; технічних наук; комп’ютерних наук; математики; фізики і астрономії; економіки; хімії та біології; екології та аграрних наук.

     Крім цього діють відділення МАН: районні, міські, об’єднаних територіальних громад на базі закладів позашкільної освіти області, методичних кабінетів, закладів освіти нового типу.

     Щороку в області зростає популярність Малої академії наук, яскравим показником чого є збільшення кількості наукових робіт, виконаних на високому рівні. У 2017 році 41 представник області взяв участь у фінальному етапі конкурсу-захисту, із яких 24 стали переможцями. У відсотковому відношенні це становить 59 %, що на 7% більше, ніж у 2016 році. 3 перших місця, 8 других і 13 третіх – такими були досягнення фіналістів МАН.

     За високі результати у роботі у 2017 році подяками Міністерства освіти і науки України відзначено 6 педагогів позашкільної освіти. Зокрема, керівника гуртків КЗ «Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради» Ткаченка О. В. за ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості». Двом керівникам обласних позашкільних закладів вручено нагрудний знак Міністерства освіти і науки України «Відмінник освіти». Одного працівника нагороджено обласною премією імені О. А. Захаренка.

Черкаська обласна державна адміністрація © 2020