Вхід
Статистика
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Нова українська школа

Нормативно-правова база:

1. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 13.12.2017 №903-з "Про затвердження плану заходів на 2017-2029 роки із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти “Нова українська школа"

2. Постанова Кабінету Міністрів України від 09.08.2017 №588 "Про внесення змін до Порядку організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах"

3. Постанова Кабінету Міністрів України від 12.07.2017 №545  "Про затвердження Положення про інклюзивно-ресурсний центр"

4. Наказ МОН України від 16.08.2017 №1181 "Про затвердження експериментального навчального плану початкової школи експериментальних загальноосвітніх навчальних закладів, які працюють в межах дослідно-експериментальної роботи всеукраїнського рівня за темою “Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової загальної освіти”

5. Наказ МОН України від 13.07.2017 №1028 "Про проведення всеукраїнського експерименту на базі загальноосвітніх навчальних закладів"

6. Наказ МОН України від 13.07.2017 № 1021 "Про організаційні питання запровадження Концепції Нової української школи у ЗНЗ І ступеня"

7. Наказ МОН України від 11.07.2017 № 995  "Про типові навчальні плани для 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів"

8. Лист МОН України від 23.08.2017 № 1/9-450 "Щодо методичних рекомендацій для експериментальних загальноосвітніх навчальних закладів"

9. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 14.12.2016 №988-р  "Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти “Нова українська школа” на період до 2029 року

10. Пояснювальна записка до експериментального навчального плану початкової школи експериментальних загальноосвітніх навчальних закладів

 

     В області реалізуються 5 регіональних програм у галузі загальної середньої освіти, у тому числі програми: підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти та впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно-комунікаційних технологій «Сто відсотків».

     З метою створення умов для забезпечення підготовки конкурентоспроможного випускника сучасної школи в області створено 7 опорних шкіл (Білозірська об’єднана територіальна громада, Городищенський, Катеринопільський (2), Маньківський (2), Монастирищенський райони).

     Зросла кількість закладів освіти з інклюзивною формою навчання. Їх мережа нараховує 102 заклади.

     Функціонує 29 інноваційних шкіл, 28 із них забезпечено мультимедійним обладнанням та у рамках реалізації проекту ДФРР придбано сучасне комп’ютерне обладнання для 84 кабінетів фізики, хімії та біології.

 
 

 

     Всього в закладах освіти нараховується 24 кабінети ЛЕГО, 7 шахових кабінетів. У 2017 році в рамках реалізації означених програм для шкіл області придбано, на засадах співфінансування 15 наборів робототехніки ЛЕГО (з обласного бюджету виділено близько 3 млн. грн.); 3 шахові кабінети; 13 навчальних кабінетів (математики, фізики, біології, географії, інформатики, «Захист Вітчизни» та інші); 5 лінгафонних кабінетів; 990 комп'ютерів, у тому числі 23 навчальні комп'ютерні комплекси.

     Усі заклади загальної середньої освіти, шкільні бібліотеки комп’ютеризовані та підключені до мережі Інтернет.

     Стовідсотково охоплено підвезенням до місць навчання і додому учнів та педагогічних працівників, які проживають за межею пішохідної доступності. Забезпечено підвезення учнів до опорних шкіл 12 автобусами.

 

     Всього в області нараховується 196 шкільних автобусів. У 2017 році придбано 8 одиниць автотранспорту (7 на умовах співфінансування (50 % − за рахунок залишків освітньої субвенції, 50 % − за рахунок коштів місцевих бюджетів) та один для Єрківської ОТГ за кошти місцевого бюджету).

     Педагогічні та учнівські колективи 126 закладів освіти області беруть участь у дослідно-експериментальній роботі, з них 40 – у експериментах всеукраїнського рівня, 86 – регіонального.

     88 колективів реалізують науково-педагогічні проекти, 16 з яких всеукраїнського масштабу. Загалом інноваційною діяльністю в різних напрямах охоплено 214 закладів освіти.

     У січні 2017 року вперше в Україні на Черкащині відбувся регіональний турнір з робототехніки ЛЕГО „FIRST LEGO League“, у якому взяло участь 10 учнівських команд області. У березні 2017 року дві команди інноваційних шкіл Черкаської області (Золотоніська гімназія імені С. Д. Скляренка Золотоніської міської ради та Черкаська гімназія № 9 імені О. М. Луценка Черкаської міської ради) стали переможцями Всеукраїнського фестивалю „ROBOfirst“ і досить успішно представили Україну у Відкритому Європейському чемпіонаті FIRST LEGO League в Данії.

     У вересні 2017 року на базі комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» розпочав діяльність перший в Україні навчально - тренінговий центр STEM-освіти.

     У Центрі функціонують 2 кабінети робототехніки: центр Lego-education, тренінговий центр, а також ресурсний центр та навчально-тренінгова аудиторія.

     Триває підготовка освітнього середовища для впровадження нового державного стандарту початкової школи.

 

Черкаська обласна державна адміністрація © 2020