Вхід
Статистика
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Міжнародний  день рідної мови у Черкаській санаторній школі-інтернат

     З нагоди Міжнародного дня рідної мови у Черкаській санаторній школі-інтернаті відбулася низка тематичних заходів.

     Розпочався день виконанням мелодійних пісень про рідну мову, а шкільна бібліотека презентувала виставку літератури «Буду я навчатись мови золотої».

      З цікавими фактами української мови учнів ознайомила радіогазета «До мови серцем пригорнусь». Ярмарок крилатих висловів «Народ скаже, як зав’яже» вкотре довів креативність українського народу. А перегляд мультфільму «Лепетуни» не розчарував навіть дев’ятикласників.

     Свято закінчилося диференційованою вікториною «Океан рідної мови» та написанням диктанту.

 

 

Акція «Ангели пам`яті»

     20 лютого учні Смілянської школи №3-колегіуму взяли участь у патріотичній акції до Дня Героїв Небесної Сотні «Ангели пам`яті», яка відбулася в міському будинку культури.

     Упродовж кількох останніх років після Революції Гідності з ініціативи відомої співачки, журналістки, телеведучої, волонтера, президента мистецької агенції «Територія А» Анжеліки Рудницької в дні вшанування Героїв Небесної Сотні відбуваються акції «Ангели пам`яті», під час яких небайдужі українці приходять на Алею Небесної Сотні (Інститутську) у Києві, ставлять свічки на місцях розстрілу мирних протестувальників, розвішують паперових ангелів на деревах та співають народні псалми.

     Цьогоріч подібна акція відбулася і в Смілі. До заходу активно долучилася місцева молодь.

     У фойє міського будинку культури представники молодіжного активу вручали учасникам заходу власноруч виготовлених янголів-оберегів до Дня Героїв Небесної Сотні. Після закінчення заходу всі присутні написали на них побажання та прикріпили на стенді. Частину оберегів випустили в небо, прикріпивши до повітряних кульок, інша частина згодом буде відправлена в зону АТО. До цієї акції долучились учні 7-А та 8-Б класів Смілянської школи №3-колегіуму.

 

 

День Святого Валентина у Смілянській школі №3 - колугіумі

     Відзначення Дня святого Валентина стало по-особливому цікавим і для учнів Смілянської школи №3-колегіуму, оскільки цього дня в школі панувала атмосфера свята та радощів.

     На учнівському парламенті заздалегідь було складено план дій на 14 лютого, який потім успішно реалізувався: учні намалювали красиві плакати привітання, прикрасили свої кабінети відповідно до стилістики свята; кожен клас виготовив свою скриньку для валентинок та прикріпив на двері класної кімнати.

     У фойє школи був організований святковий ярмарок, де діти мали можливість купити чи продати різноманітні смаколики. Цьогоріч на День Святого Валентина припав тиждень Масляної, тому на ярмарку можна було придбати і смачні млинці з різними начинками.

     Актив школи, на чолі з ученицями 6-Б класу Таєю Бараннік та Веронікою Гаращенко, організував фотозону до Дня закоханих, де кожен бажаючий міг зробити селфі, сфотографуватися самому чи з друзями.

     Цього дня колегіанти вітали не лише один одного, друзів, знайомих, а й зовсім не відомих їм людей, жителів міста, валентинками, зробленими власноруч, бажали всім добра, радості й кохання.

 

 

Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою!

     6 лютого учні Смілянської школи №3-колегіуму приєдналися до відзначення Дня безпечного Інтернету (Safer Internet Day), що відбувся під гаслом «Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою».

     Учням початкової школи запам’яталася зустріч з шестикласники, на якій останні в ігровій формі розповіли про небезпеки Інтернету. Разом вони сформулювали правила безпечного поводження в Інтернеті.

     На виховних годинах в 5-11-х класах вчителі та учні обговорили питання безпечної поведінки в Інтернеті, потенційних загроз, випадки порушення прав дитини та механізми їх захисту.

     7 лютого учні 8-11-х класів взяли участь у Всеукраїнському онлайн-уроці, організованому за підтримки Кіберполіції і компанії ERC у межах Програми мережевих академій Cisco. Після уроку всі учасники пройшли тести, де продемонстрували свої знання з кібербезпеки.

     У закладі також була проведена виставка газет. Стіннівка-переможець представлена на міський конкурс.

  • Проведені різноманітні заходи з метою покращення обізнаності дітей та учнівської молоді з питань безпечного Інтернету зможуть допомогти дітям захистити себе від небезпеки віртуального світу, знайти шляхи безпечного використання молоддю Інтернету, навчитися Інтернет-етики, зрозуміти загрози протизаконного контенту тощо, - зазначають у школі.

 

 

Допомога пернатим друзям

     Учні Черкаської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І-ІІ ступенів Черкаської обласної ради щороку активно долучаються до природоохоронних масових заходів, зокрема, акції «Годівничка». От і цієї зими школярі та вчителі вирішили допомогти птахам.

     Впродовж січня-лютого у закладі освіти триває акція «Зимуючі птахи», у рамках якої учні разом з батьками майструють годівнички і розвішують їх на пришкільній території.

     Діти приносять птахам різну поживу: зерно, хліб, сало та інші ласощі.

     Як зазначають учителі санаторної школи-інтернату, особливо цінним аспектом проведення подібних заходів є їхня виховна роль, а саме – формування в учнів небайдужості, відповідальності, гуманістичного світогляду.

 

 

Формування основ патріотизму в дошкільнят засобами інтегрованої освітньої діяльності

     31 січня 2018 на базі ЗДО «Колосочок» с. Нова Дмитрівка Золотоніського району відбувся семінар-практикум на тему «Формування основ патріотизму в дошкільнят засобами інтегрованої освітньої діяльності».

     Завідуюча закладом дошкільної освіти Носенко В.П. ознайомила учасників зібрання з історією закладу та досвідом роботи, традиціями педагогічного колективу.

     Учасники семінару переглянули заняття у старшій групі з теми «Ми діти твої, Україно».

     Вихователь Головієнко Л.В. запросила дітей в незвичайну цікаву подорож, протягом якої малеча за допомогою різноманітних прийомів та засобів роботи знайомилися з історією, життям і побутом народу України у минулому і сьогодні.

     У ході семінару був проведений коучинг з вихователями. Метою такого виду роботи є виявлення творчого потенціалу у кожного педагога, удосконалення знань щодо змісту, принципів, закономірностей, ме­тодів та організаційних форм виховання дітей дошкільного віку. Темою для коучингу обрано питання формування патріотичного виховання дошкільнят.

     Як результат спільної роботи педагогами узагальнено та рекомендовано до використання у закладах дошкільної освіти району найбільш ефективні методи і прийоми формування патріотичного світогляду в дошкільнят.

 

 

Майстер-клас по створенню презентацій для дошкільників

     1 лютого 2018 року на базі Золотоніської загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів у рамках міського проекту вчителів інформатики «Вмієш сам – навчи іншого» відбувся майстер-клас на тему «Розробка презентацій з елементами анімацій.

      Підготував та провів захід учитель інформатики Золотоніської ЗСШІ Чучко І.В., який також провів тренінг для педагогічних працівників дошкільних закладів освіти «Гіперпосилання і елементи управління в презентаціях».

     За результатами проведення майстер-класу його учасники навчилися додавати команди до презентації за допомогою кнопок дій, користуватися гіперпосиланнями, додавати анімаційні ефекти до слайдів презентації.

     Практична частина заходу, що мала на меті закріплення теоретичних знань та здобуття навичок, полягала у створенні тестів та фрагменту казки «Колобок» засобами PowerPoint.

 

 

Вихованці ПЗО "Багатопрофільний молодіжний центр" завоювали перемогу на обласному конкурсі

     35 вихованців позашкільного закладу освіти «Багатопрофільний молодіжний центр» Черкаської міської ради достойно представили заклад на ІІ обласному конкурсі дитячої творчості «Єдина родина – сильна Україна», підсумки якого були оголошені нещодавно в Черкаському обласному Будинку вчителя.

     На творчий конкурс представлено близько 130 дитячих виробів за двома номінаціями: «образотворче мистецтво» та «декоративно-прикладне мистецтво» у чотирьох вікових групах.

     Дипломами та подарунками за призові місця нагороджені Гедзь Михайло, Бодашко Марія, Трофімов Ілля, Тимошенко Марія, Пшеченко Павло та Абрамчук Олександра; володарями призу глядацьких симпатій стали  Кришталь Анна і Жуковська Вікторія.

     Вітаємо талановитих вихованців та їхніх керівників Топчій Наталію, Собко Вікторію та Тимошенко Галину з перемогою!

 

 

Вперед - до Нової української школи

     Одним із провідних напрямів реформування в сучасній школі є інтеграція навчання. Практична реалізація ідеї покликана вирішити протиріччя між безмежним обсягом знань і здатністю їх засвоєння дітьми.

     Саме тому у Черкаській загальноосвітній школі №32 заступник директора з навчально-виховної роботи Ірина Жила провела засідання Школи педагогічної майстерності "Інтегроване навчання як засіб формування інтегрованого мислення учнів".

     У рамках заходу педагоги ознайомилися з теоретичними і практичними засадами втілення інтегрованого навчання в освітній процес.

     Педагогам запропонували переглянути уривки бінарних уроків та ознайомитися з методикою проведення тріарного уроку.

 

     Учителям сподобалося працювати в групах у ролі учнів. Таке практичне заняття ще раз переконало усіх, що інноваційні процеси в освіті відкривають перед кожним учителем нові можливості, дають простір фантазії і творчості.

 

 

Зустріч із добрим другом

     Ось вже третій рік поспіль Смілянську школу №3-колегіум відвідує підприємець з Нової Зеландії Стівен Хопкрофт. Кожен його візит наповнений яскравими враженнями для учнів, адже не щодня є можливість поспілкуватися з носієм мови.

     Цього разу пан Хопкрофт почав ранок зі знайомства з найменшими школяриками. Першокласники змогли повправлятися у спілкуванні англійською мовою, кожен отримав комплімент від Стівена та побажання подальшого цікавого навчання.

     Семикласники також із задоволенням пограли з новозеландцем у свої улюблені ігри «Бінго» та «Бобл Добл». З учнями восьмих класів гість розібрався у граматичному матеріалі «умовний спосіб» на прикладі психологічних тестів та відкритих запитань.  Дев’ятикласники обговорили зі Стівеном серйозну тему - судова система та правопорушення. Старшокласники ділилися своїми новинами та поринули у спогади про усі попередні зустрічі з паном Хопкрофтом.

  • Радує те, що діти впевнено тримаються у присутності закордонного гостя, адже це був уже четвертий візит Стівена до школи: вітаються у коридорі, ніби їх давній друг нікуди і не від’їжджав. У свою чергу і пан Хопкрофт відмітив зростання рівня володіння англійською мовою нашими учнями, - зазначають у школі №3-колегіумі.

 

Інформує прес-центр школи №3-колегіуму   

 

Впровадження гуманної педагогіки в закладах дошкільної освіти

      Педагогічний колектив ДНЗ ясла-садка комбінованого типу №34 м. Умані є учасником всеукраїнського експерименту щодо розширення бази для проведення дослідно-експериментальної роботи за темою «Психолого-педагогічне забезпечення особистісно зорієнтованої освіти на засадах гуманної педагогіки в дошкільному навчальному закладі».

     31 січня 2018 року у рамках експериментальної роботи на базі закладу проведено семінар-практикум для вихователів-методистів закладів дошкільної освіти  міста на тему «Спільними зусиллями до створення найбільш сприятливих умов для реалізації мети гуманної педагогіки – виховання гуманної благородної людини». 

     Під час семінару педагоги ознайомилися з метою, принципами та основними умовами впровадження гуманної педагогіки. З інформацією щодо реалізації завдань гуманної педагогіки виступила вихователь-методист ДНЗ №34 Бевз Н.О.

     Родзинкою заходу стало проведення корпоративної гри «На крилах мрій», під час якої всі учасники мали змогу обмінятися думками щодо виховання гуманної, благородної людини.

     Практичним доповненням до семінару стало заняття з дітьми «Доброта потрібна всім».

  • Семінар-практикум сприяв удосконаленню професійної майстерності щодо впровадження ефективних виховних технологій та підвищенню інноваційної поінформованості вихователів-методистів закладів дошкільної освіти міста, - зазначають організатори заходу.

 

 

Ознайомлення з принципами інклюзивної освіти у  дошкільному навчальному закладі

     30 січня 2018 року на базі дошкільного закладу ясел-садка комбінованого типу №12 м. Умань відбувся семінар-практикум   для вчителів-логопедів та вихователів компенсуючих груп дошкільних закладів з теми «Організація освітньо-корекційного процесу в інклюзивній групі ДНЗ ».

     У рамках роботи заходу вчитель-логопед ДЗО№12 Мазур Л.І провела корекційне заняття з дітьми, які мають особливі освітні потреби. Учасники семінару мали змогу побачити ефективне використання сучасних методів і прийомів під час проведення організованого заняття.

     З доповіддю «Алгоритм роботи щодо організації та впровадження інклюзивного навчання у ДЗО» виступила завідувач ДЗО №12 Дудник Н.А. Про науково-методологічні засади освітньо-корекційного процесу розповіла  вихователь-методист ДЗО №12 Ващенко А.В.

     Також досвідом роботи поділилися вчителі-логопеди ДЗО №№ 7, 31 Рябоконь Л.Г., Виговська О.Є., Бурдільна Н.В.

 

 

 

У Смілянській школі №3-колегіумі допомагають пернатим

     Днями учні Смілянської школи №3-колегіуму взяли участь  у щорічній шкільній акції «Допоможи птахам взимку».

     Учні 1-11-х класів разом з батьками виготовили годівнички для птахів, які спочатку представили на шкільну виставку, що проходила протягом місяця у фойє закладу.

     Крім того, в рамках акції представники шкільного учнівського парламенту організували виступ лекторської групи з теми «Збережемо країну від лиха».

     Учні 5-8-х класів презентували  шкільні проекти «Мій  рідний дім – моя земля», «Краса моєї Батьківщини – краса мого міста». Учасники минулорічного проекту «Відкриваємо Україну» розповіли найменшим колегіантам про участь школи у Всеукраїнському проекті, вразили першокласників своїми ідеями та захопленнями, які планують втілити в життя школи, міста з метою покращення благоустрою. 

 

 

Зустріч із мужнім захисником

     У тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності український народ не раз переживав як гіркі, так і радісні події. Одна з таких сторінок нашого минулого – боротьба за соборність своїх земель.

     Із метою виховання в учнів патріотизму, шанобливого ставлення до рідної країни, гордості за наших захисників 22 січня у Смілянській школі №3-колегіумі для школярів 5-Б та 6-Б класів була організована  зустріч з учасником АТО Сергієм Івановичем Маньком.

     Протягом спілкування діти  поділилися власними думками про події на Сході України, поставили запитання, які їх хвилювали, висловили теплі й щирі побажання.

     Сергій Іванович у доступній формі розповів про життя на війні, про допомогу волонтерів, про солдатську єдність і братерство, а також щиро подякував дітям за те, що вони морально підтримують воїнів АТО своїми листами, малюнками, оберегами, адже ця підтримка є надзвичайно важливою.

     Сергій Іванович наголосив, що сьогодні десятки тисяч патріотів нашої держави знаходяться на Сході країни на передовій, захищаючи свободу, незалежність та територіальну цілісність України.

     Час сплинув непомітно. Майже годину діти, затамувавши подих, слухали, запитували, розповідали.  Завершилася зустріч загальним фото на пам`ять.

 

 

День Соборності України в Смілянській школі №3 - колегіумі

     До Дня Соборності України в Смілянській школі №3-колегіумі пройшли різноманітні цікаві заходи. На виховних годинах, які провели класні керівники 1-11-х класів, учні переглядали презентації, тематичні відеофільми, читали уривки із творів класиків української літератури, які писали про єдність, могутність, силу та красу рідної землі. У фойє закладу працювали фото-виставка «Україна – це ми!» та виставка літератури  «Україна  Соборна     моя!».

     У 6-А класі була проведена інтелектуальна гра «Я люблю свою Україну». Відомий український поет, мандрівний філософ Григорій Сковорода закликав: «Пізнай свій край… Себе, свій рід, свій народ, свою землю, і ти побачиш свій шлях у життя». І щоб пізнати цей неповторний край, після перегляду відеоплейкасту про Україну, про рідну землю, шестикласники поринули у віртуальний світ інтерактивних вправ, кросвордів та довели, що є  справжніми патріотами, адже люблять свою Батьківщину й чимало знають про неї. Завершилась гра колом єднання, що символізує єдність України та прагнення усіх українців до миру.

     Для учнів 9-11-х класів було проведено історичну панораму «Соборна Україна: від ідеї до життя», а для учнів початкових класів - літературно-музичну вітальню «Ми пам’ятати будемо завжди людей, що нас позбавили біди».

     22 січня вчителі та учні школи-колегіуму взяли участь у міських заходах, присвячених Дню Соборності України.

 

 

У Черкаській санаторній школі-інтернаті відзначили День Соборності України

     День 22 січня 1919 року назавжди залишиться в історії українського народу як свято Соборності України. Саме в цей день було проголошено злуку Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки.

     З нагоди відзначення 99-ї річниці проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР 22 січня в Черкаській санаторній загальноосвітній школі-інтернат відбулася загальношкільна лінійка під гаслом «Пишаємося тим, що ми – сини і доньки України!».

     Захід проведено з метою формування в учнів рис національної самосвідомості, виховання глибокої поваги та любові до Батьківщини.

     Учасники свята порадували присутніх емоційним декламуванням віршів про Україну, про народ, що спрямував свої зусилля на розбудову самостійної, вільної, нероздільної держави. Також учні висловили своє побажання, щоб у нашій країні панували мир і спокій, щоб всі пам’ятали про день проголошення вікової мрії, якою жили і за яку вмирали кращі сини України.

     На хвилі патріотичного піднесення прозвучали пісні про Україну, які супроводжувалися відеороликом про красу і величність нашої Держави.

 

 

Навчаємось, щоб навчати

     Канікули для учнів – це пора відпочинку, а для вчителів – це час підведення підсумків, час для опанування новими технологіями, час для самоосвіти та обміну досвідом. Саме такими для вчителів Смілянської школи №3-колегіуму стали зимові канікули, під час яких було проведено педагогічну раду, педконсиліуми, засідання методичних об’єднань та творчих груп.

     На педагогічній раді вчителі фізики, астрономії та інформатики поділилися досвідом використання практичних форм та  засобів навчання. Зокрема, вчитель фізики Ольга Чуйко продемонструвала можливості використання цифрового вимірювального комплексу Еinstein™ на уроках фізики. А вчителі інформатики Зінаїда Юцкевич та Ольга Стеценко поділились досвідом формування ІКТ-компетентності учнів на уроках інформатики через практичні форми та засоби навчання.

     Заступником директора Наталією Жиганюк було підведено підсумки першого півроку реалізації пілотного проекту з впровадження нового державного стандарту початкової освіти у рамках реформи «Нова українська школа». Вчителі пілотних класів Наталія Маценко та Наталія Свір розповіли про перші успіхи та труднощі, що супроводжували їх та їхніх вихованців у процесі навчання. Також вчителі взяли участь у тренінгу «Теорія множинного інтелекту Говарда Гарднера», що базується на технології критичного мислення, яка є базовою для «Нової української школи».

  • Пріоритетом для учителів школи №3-колегіуму є навчання у відповідності до вимог сучасної освіти, коли  на першому місці ставиться дитина: її потреби, навички та вміння, - зазначає заступник директора школи Олена Золотоверха.

 

 

Свобода, незалежність, соборність - цінності, які завжди були, є і будуть шановані в Україні

     З метою виховання почуття патріотизму й гордості за свою державу в КЗ "Михайлівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат Черкаської обласної ради" відбулися святкові заходи з нагоди відзначення Дня Соборності України.

     Так, у закладі освіти проведено годину спілкування та тематичну акцію до Дня Соборності України.

  • Національні прапори, які майоріли на подвір'ї школи надавали більшої святковості та значимості цій події. А міцно стиснуті воєдино руки дорослих і дітей, як і відданість та щирість сердець, символізували неподільність нашого народу, нашої країни. Адже свобода, незалежність, соборність - це ті необхідні цінності, які завжди були, є і будуть шановані в Україні, - діляться враженнями від заходу учителі школи-інтернату.

 

 

Вчилися вчити по-новому

     З 14 по 17 січня у місті Біла Церква Київської області відбувся тренінг-семінар за участю британських експертів у рамках експерименту «Реалізація інтегрованого підходу в початковій освіті у контексті Концепції Нової української школи на базі загальноосвітніх навчальних закладів України на 2017-2022 роки».

     Участь у семінарі взяли також

Черкаська обласна державна адміністрація © 2020