Вхід
Статистика
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

 

ДОШКІЛЬНА ОСВІТА

(2017 - 2018 навчальний рік )

 

     У системі дошкільної освіти Черкащини протягом 2017 року для забезпечення доступу кожної дитини до дошкільної освіти розширено мережу закладів дошкільної освіти (далі – ЗДО), що формувалася відповідно до освітніх запитів населення, створено умови для здобуття громадянами дошкільної освіти.

     У 661 ЗДО (у т.ч. 231 навчально-виховний комплекс) здобувають дошкільну освіту 42 812 дітей. Усіма формами дошкільної освіти охоплено 98 % дітей віком від 3 до 6 (7) років, ЗДО – 97 %. Діти п’ятирічного віку охоплені дошкільною освітою стовідсотково.

     Освітній процес забезпечують 4496 педагогічних працівників, 2557 педагогів мають вищу освіту.

     Для забезпечення права на якісну освіту дітей з особливими потребами в області функціонує один ЗДО санаторного типу для дітей з латентною туберкульозною інфекцією, 9 закладів компенсуючого та 37 – комбінованого типу. У закладах виховуються, проходять реабілітацію та корекцію фізичного розвитку 2410 дітей. ЗДО області відвідує 35 дітей-інвалідів. На базі ЗДО компенсуючого типу працюють консультативні пункти для батьків, які виховують дітей з порушеннями мовлення, фізичного та інтелектуального порушення, зору. При функціонуючих ЗДО створено 20 інклюзивних груп, в яких навчається та виховується 38 дітей.

     У місті Черкаси функціонує один приватний заклад дошкільної освіти „Товариство з обмеженою відповідальністю „Дошкільний навчальний заклад – Центр розвитку дитини „Монтессорі Фемелі“.

     У всіх ЗДО здійснено заходи щодо покращення матеріально-технічної бази. Завдяки бюджетному фінансуванню та залученню спонсорських, благодійних коштів покращено матеріально-технічну базу ЗДО: утеплюються фасади ЗДО, оновлено твердий і м’який інвентар, придбані сучасні дитячі меблі, модулі, оргтехніку.

     З метою забезпечення максимального охоплення дітей дошкільною освітою та надання їм якісних освітніх послуг у 2017 році відкрито 7 додаткових дошкільних груп при функціонуючих ЗДО: ЗДО № 73 «Мальвіна», ЗДО № 90 «Веснянка», ЗДО № 38 «Золотий ключик» Черкаської міської ради, ЗДО «Берізка» Христинівської сільської ради, ЗДО «Яблунька» Берестівецької сільської ради Уманського району, одну додаткову дошкільну групу при Уманському НВК № 17 Уманської міської ради, одну групу при Кривоколінському НВК Тальнівського району. Відновлено роботу закладу дошкільної освіти в с. Леськи Черкаського району на 80 місць.

     На факультеті дошкільної та спеціальної освіти Уманського державного педагогічного університету ім. Павла Тичини відкрили Центр розвитку дитини де будуть проводитися заняття з психологом, логопедом, що допоможе найповніше та у короткий термін реалізувати здібності кожної дитини.

     У всіх ЗДО введено єдину систему електронної реєстрації дітей. Чисельність дітей у закладах дошкільної освіти з розрахунку на 100 місць становить 97 осіб, у міській місцевості – 115, у сільській – 81.

     Основним завданням ЗДО є забезпечення права дитини на здобуття дошкільної освіти, створення безпечних умов розвитку та зміцнення здоров’я дошкільнят.

Черкаська обласна державна адміністрація © 2020