Вхід
Статистика
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Головна » 2017 » Ноябрь » 3 » Впровадження сучасних технологій в інноваційні заклади освіти
16:55
Впровадження сучасних технологій в інноваційні заклади освіти

     3 листопада з метою ознайомлення з ходом реалізації цільової обласної програми «Інноваційні школи Черкащини» з робочим візитом перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Коваль, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський, заступник начальника Оксана Сімушіна, директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Ігор Волошин відвідали Черкаську гімназію № 9 ім. О.М. Луценка, яка також є учасником означеного проекту.

     Перебуваючи у закладі освіти, представники влади ознайомилися з матеріально-технічним та методичним забезпеченням гімназії. Також поспілкувалися дітьми, які попри осінні канікули, активно займаються гуртковою роботою, зокрема робототехнікою, що є одним із ключових напрямків інноваційного підходу до освітнього процесу; беруть участь у І етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів.

     Педагогічні працівники розповіли про освоєння ними сучасних технологій та мультимедійних навчальних комплексів, що були поставлені у рамках виконання програми «Інноваційні школи Черкащини».

     Гості мали нагоду на собі випробувати можливості сучасних навчальних мультимедійних комплексів та розробок: виміряти власний тиск, температуру вогню за допомогою лабораторного обладнання у кабінеті фізики; позмагатися за першість в інтелектуальній інтерактивній грі на навчальній платформі Kahoot! тощо.

 

     Як зазначає директор гімназії Ірина Топчій: «Серед пріоритетів – перехід від знаннєвого підходу до викладання до компетентнісного, що відповідає концепції Нової української школи. Головна мета педагогів незмінна – створення умов для здобуття сучасної освіти молодим поколінням».

     Члени команди робототехніків «Kiborgs.ua» гімназії продемонстрували гостям сконструйовані та запрограмовані зразки роботів, розповіли про свої плани щодо участі в обласних та всеукраїнських змаганнях. До речі, кабінетів з використанням навчальних наборів LEGO в гімназії аж два: кабінет LEGO-архітектури та кабінет робототехніки.

     У своєму коментарі після відвідин закладу Віталій Коваль зазначив: «Сьогодні відвідали Черкаську гімназію № 9, що є учасником низки пілотних проектів, у тому числі цільової обласної програми «Інноваційні школи Черкащини». Ми побачили сучасні технології, за якими діти розпочнуть навчання вже з понеділка після завершення осінніх канікул. Відтак, в учнів з’являється мотивація до навчання, а батьки будуть впевнені, що їхні діти здобувають якісну освіту. Фактично ця школа є підтвердженням месежду обласної влади про інвестиції в освіту та знання, що є інвестиціями в майбутнє. Таких шкіл на Черкащині 28.

     Також ведеться робота з закладами вищої освіти, зокрема щодо впровадження робототехніки, аби діти після завершення школи могли продовжити відповідне навчання.

      На 2018 рік планується подання пропозиції співпраці з ДФРР щодо продовження проекту «Інноваційні школи Черкащини».

 

Довідково:

     Черкаська гімназія № 9 імені О. М. Луценка є науково-експериментальним майданчиком, де завдяки постійному оновленню форм, методів та змісту навчання вдається досягати важливої мети: становлення учнів як особистостей. Гімназія передбачає розвиток креативності, самовдосконалення та щоденне реагування на зміни в суспільстві педагогічним колективом. Заклад орієнтується на можливості, нахили та інтереси кожного окремого гімназиста. Це забезпечується завдяки профілізації навчання (учні можуть обирати фізико-математичний, природничий, гуманітарний чи військово-спортивний профілі), спеціальним кадетським класам, роздільному навчанню (кадети та паняночки опановують навчальний матеріал окремо), індивідуальному підходу до навчання дитини. Гімназія орієнтована  на європейську освіту. У закладі впроваджуються сучасні засоби навчання, педагогічні інновації, використовуються інформаційно-комунікаційні технології.

     З придбанням наборів робототехніки „LEGO“ в гімназії впроваджується STEM-освіта.

     У 2017 році переможцями предметних олімпіад ІІ (міського) етапу стали 41 гімназист, ІІІ (обласного) – 15. За підсумками конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України 7 учнів  стали переможцями міського етапу та  обласного рівня.

     Учителі гімназії є авторами сучасних науково-методичних посібників, початкової освіти, історії, географії, зарубіжної літератури, української мови та літератури. Загальна кількість друкованої продукції за період 2010-2016 роки складає 91 публікація.

     Для розвитку інтелектуально-обдарованих дітей діє Дебатний клуб, Євроклуб, Прес-центр, Літня наукова школа „Сузір'я“, Літня мовна школа SULACA, проект „Влада-Громада-Ми“ та багато інших.

     Гімназія співпрацює із вищими навчальними закладами України та Польщі, є учасником проекту „Відкрита Польща“, членом Асоціації „Відроджені гімназії України“, бере участь у науково-педагогічному проекті „Школа майбутнього“. Значна увага у закладі приділяється розвитку кожного гімназиста як громадянина та патріота, учнів залучають та зацікавлюють не лише у навчанні, але й у суспільно-важливих, волонтерських, соціальних справах.

     Гімназія є експериментальним майданчиком регіонального та всеукраїнського рівня.

     На обласній конференції працівників освіти 2017 року трудовий колектив гімназії був нагороджений Почесною грамотою Черкаської обласної державної адміністрації.

     Гімназія – переможець Всеукраїнської виставки-презентації „Інноватика  в освіті України – 2017“.

Переглядів: 105 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Черкаська обласна державна адміністрація © 2018