Вхід
Статистика
Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0
Головна » 2017 » Май » 17 » Відбулася прес-конференція щодо проведення ЗНО та ДПА у 2017 році
17:38
Відбулася прес-конференція щодо проведення ЗНО та ДПА у 2017 році

     17 травня 2017 року в облдержадміністрації відбулася прес-конференція щодо перспектив розвитку зовнішнього незалежного оцінювання відповідно до завдань концепції «Нова українська школа» та пріоритетів, визначених у проекті закону «Про освіту».

     Захід відбувся за участі директора Київського регіонального центру оцінювання якості освіти Світлани Сакаєвої, начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Валерія Данилевського, заступника начальника Оксани Сімушіної,  проректора із питань ЗНО та моніторингу якості освіти КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» Наталії Лісової,  першого проректора, кандидата технічних наук, доцента Черкаського державного технологічного університету Євгена Ланських, заступника відповідального секретаря приймальної комісії, кандидата технічних наук, доцента Черкаського державного технологічного університету Геннадія Калейнікова.

  

     У ході прес-конференції Світлана Сакаєва зупинилася на цьогорічних ключових нововведеннях щодо оцінювання успішності учнів: «У цьому році вся державна підсумкова атестація буде проходити у формі зовнішнього незалежного оцінювання, у ній мають взяти участь 6067 одинадцятикласників загальноосвітніх навчальних закладів. В області створено 40 пунктів тестування, з них 26 – у загальноосвітніх навчальних закладах, 12 – у вищих навчальних закладах І-ІІ і ІІІ-ІV рівнів акредитації. Такі пункти діятимуть в 10-ти округах області: Жашківському, Корсунь-Шевченківському, Маньківському, Монастирищенському, Тальнівському, Шполянському районах, містах Черкаси, Сміла, Золотоноша, Умань».

     Також Світлана Вікторівна відзначила суспільну довіру ЗНО: «На сьогодні необхідно сказати й про те, що  більше половини населення (69,7%) довіряє системі ЗНО. Довіра до ЗНО базується на визнанні того факту, що система є некорумпованою та об'єктивно оцінює рівень знань учасників».

     Валерій Данилевський відзначив, що незалежне оцінювання рівня знань учнів є водночас і однією з цілей реформи шкільної освіти, і засобом оцінки ефективності реформування. Так, з допомогою незалежних іспитів у формі ЗНО має перевірятись рівень підготовки учнів, і результати такого іспиту певною мірою впливатимуть на вибір учнями старшої школи в подальшому. Це є однією із основоположних змін, пропонованих у рамках реалізації завдань Нової української школи. З іншого боку, постійний моніторинг якості освіти учнів різних шкіл має бути засобом відслідковування ефективності реформування.

     Також Валерій Вікторович означив підготовчу роботу до проведення тестування. Так, протягом березня-травня здійснюється робота щодо підготовки персоналу пунктів тестування, де буде залучено близько 1500 педагогічних і науково-педагогічних працівників загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладів області.

     Відбувається постійна скоординована співпраця з Головним управлінням національної поліції в Черкаській області, управлінням поліції охорони в Черкаській області, управлінням патрульної поліції в місті Черкаси, державною службою спеціального зв’язку, управлінням охорони здоров’я та громадськими організаціями, аби успішно провести такі форми роботи.

     Створюються сприятливі умови для випускників з обмеженими фізичними можливостями.

     В області працюватимуть 3 пункти перевірки сертифікаційних робіт з української мови і літератури, математики та англійської мови. Перевірку здійснюватимуть 240 фахівців.

     З метою забезпечення відкритості та прозорості, широкого та об’єктивного інформування громадськості про перебіг державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання з 19 квітня 2017 року розпочато інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо реєстрації громадських спостерігачів – представників громадських організацій, батьківських комітетів, піклувальних рад навчальних закладів, засобів масової інформації.

  • Ми сподіваємося, що і в 2017 році наші випускники успішно пройдуть ДПА та ЗНО і результати будуть ще кращими ніж у попередньому році, - наголосив освітянин.

Переглядів: 82 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Черкаська обласна державна адміністрація © 2018