Вхід
Статистика
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Головна » 2017 » Октябрь » 5 » В УДПУ вшанували великого педагога і гуманіста В.О.Сухомлинського
11:19
В УДПУ вшанували великого педагога і гуманіста В.О.Сухомлинського

     Днями на факультеті соціальної та психологічної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбувся науково-методичний семінар «Впровадження ідей В.О.Сухомлинського у педагогічну теорію і практику». Захід присвятили 99-ій річниці від дня народження видатного педагога, гуманіста, просвітителя, чиє ім’я яскравою зорею сяє у славетному сузір’ї видатних імен педагогів світу. Своєрідним епіграфом наукового семінару, що п’ятий рік поспіль проводиться в УДПУ, стали слова педагога: «Роки дитинства – це насамперед виховання серця».

     До початку семінару його учасники змогли ознайомитися з тематичною виставкою, організованою науковою бібліотекою університету. На ній були представлені твори В.О.Сухомлинського, спогади його сучасників, твори науковців, матеріали Міжнародних науково-практичних конференцій та Всеукраїнських педагогічних читань, випуски «Віснику наукової лабораторії «В. О. Сухомлинський і школа ХХІ століття» УДПУ.

     «Він мав у своєму серці те, що не вмирає, а живе вічно, як народ, який дав йому життя, розум генія, серце Данко і вогонь Прометея» – цими словами про Народного учителя, директора Павлиської школи, кандидата педагогічних наук, член-кореспондента АПН СРСР розпочала семінар його модератор – Лариса Ткачук, доцент кафедри педагогіки та освітнього менеджменту.

     Під час семінару прозвучали виступи науковців-дослідників спадщини Василя Олександровича: зокрема, доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри педагогіки та освітнього менеджменту УДПУ Олександра Коберника, доктора педагогічних наук, професора кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Тетяни Кочубей; кандидата психологічних наук, доцента кафедри психології Галини Шулдик; кандидата педагогічних наук, доцента кафедри виховних технологій та педагогічної творчості Ірини Дзюбенко.

     Затамувавши подих, учасники семінару переглянули фільм «Сонце В.О.Сухомлинського», поринувши в атмосферу, в якій жив і творив видатний педагог.

     Модератор семінару Ткачук Л.В. зазначила, що вже більше 20 років в Уманському педуніверситеті діє науково-дослідна лабораторія «Василь Сухомлинський і школа ХХІ століття». Студенти, магістранти, аспіранти, докторанти, вчителі під керівництвом мудрого наставника академіка НАПН Володимира Кузя творили і творять її історію, вписуючи сторінку за сторінкою славні здобутки, напрацювання та звершення.

     Завершуючи роботу семінару Ткачук Л.В. процитувала українського письменника і публіциста Івана Цюпу, який написав про видатного педагога такі слова: «Він похований недалеко від своєї школи, всього лише за 300 кроків. Він не покинув її навіть і в своїй смерті… А тепер спить у рідній землі. І сонце кладе свої вінки на могилу добротворця, золоті і срібні вінки, які викували йому ковалі-велетні на щастя, щоб по всій землі було світло і сонячно. Гора вінків на його могилі… Вінки з чудової казки. Невже вона відійшла навіки разом із ним? Ні, казка, як і пісня, не має кінця. І життя його не закінчилось у той скорботний вересневий день. Він живе у доброті своїх справ в серцях своїх вихованців. В буйному розвої свого саду….. в своїх книжках».

Інформує прес-центр УДПУ

Переглядів: 58 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Черкаська обласна державна адміністрація © 2018