Вхід
Статистика
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Головна » 2017 » Май » 25 » В УДПУ імені Павла Тичини відбулися Дні Польщі
10:11
В УДПУ імені Павла Тичини відбулися Дні Польщі

     Дні Польщі в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини стали щорічним яскравим святом, наповненим повагою, дружбою та єднанням з сусідньою країною. Організатором заходу, що проходив в рамках Днів Європи в Україні, виступив Польський культурно-освітній центр УДПУ.

     На урочистості завітали високоповажні гості: радник з питань науково-освітньої співпраці Посольства Республіки Польща в Україні пані Емілія Ясюк, голова Уманського міського Товариства дружби з зарубіжними країнами Галина Кучер, доктор габілітований, професор Тадеуш Срогош (Академія Яна Длугоша в Ченстохові) та доктор габілітований, професор Гжегош Лукомські (Інститут європейської культури), доктори Криштоф Чайковський (Академія Яна Длугоша в Ченстохові) та Каміль Васількевич (Інститут європейської культури).

     Упродовж п’яти днів травня всі охочі змогли долучитися до цікавої та насиченої програми святкувань. Студенти та викладачі УДПУ ознайомилися з виставкою літератури під назвою "Цікава та незвідана Польща" та завітали на перегляд літератури "Топ - 25 художніх книг польською мовою". Знайомство з літературою Польщі дозволило ще краще пізнати творчий доробок видатних польських письменників та поетів.

     Всі бажаючі змогли ознайомитися з творчими роботами студентів, котрі долучилися до конкурсу «KochamPolskę». Не тільки студенти, які були учасниками програм в Польщі, але й усі захоплені красою сусідньої країни у своїх творчих роботах зобразили любов до Польщі.

      У рамках проведення Днів Польщі в УДПУ імені Павла Тичини відбулися відкриті лекції викладача польської мови, доктора Пьотра Пизеля на тему "Україна в творчому доробку Адама Міцкевича" та лекції польських науковців Криштофа Чайковського і Тадеуша Срогоша, присвячені культурі Республіки Польща.

     Студенти-історики взяли активну участь у брейн-ринзі «Польща: Per aspera adastra». Під час інтелектуального змагання команди показали високий рівень підготовки та гарні знання, які отримали на заняттях з історії.

     Науковим підсумком Тижня став круглий стіл "Україна  та Польща: історичне та культурне добросусідство". Цікаві доповіді про результати багаторічних напрацювань, обговорення представлених тем, пов’язаних з Польщею та Україною, підкреслили спільність нашої багатовікової історії та потребу у широкому дослідженні мовних та історичних аспектів, котрі впродовж багатьох віків єднали наші сусідні держави.

     Не менш цікавим і смачним був захід "Польська кухня". Усі, хто завітав на ярмарку, ознайомилися і скоштували страви польської кухні, що їх приготували студенти, які вивчають польську мову.

     Також бажаючі долучилися до воркшопу "Українська вишита сорочка: регіональний вимір", на якому присутніх ознайомили із особливостями української та польської вишивки, а майстриня Наталія Мамчур та випускниця Колегіуму МІГуС Олена Чопенко презентували результат спільної вишитої роботи з орнаментами Польщі та України.

     На завершення Тижня Польщі організатори нагородили авторів кращих творчих робіт конкурсу "KochamPolskę". Студентки отримали цінні подарунки з символікою конкурсу.

Переглядів: 51 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Черкаська обласна державна адміністрація © 2018