Вхід
Статистика
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Головна » 2017 » Декабрь » 19 » У Черкасах презентували навчальний посібник, присвячений В’ячеславу Чорноволу
16:53
У Черкасах презентували навчальний посібник, присвячений В’ячеславу Чорноволу

     До 80-річчя з дня народження українського політика, публіциста, багаторічного політв’язня, діяча руху опору проти зросійщення та національної дискримінації українського народу, В’ячеслава Чорновола управлінням освіти і науки облдержадміністрації та КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» випущено посібник «Прометей української незалежності» з серії «Життя відомих черкащан». Видання було представлене педагогічній спільноті 19 грудня на базі ОІПОПП у рамках засідання круглого столу «В’ячеслав Чорновіл – людина, яка пробудила Україну».

     У заході взяли участь начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський, заступник начальника Оксана Сімушіна, ректор ОІПОПП Наталія Чепурна, депутат обласної ради Валентина Коваленко, учителі закладів освіти Черкащини.

     Відкриваючи захід, Наталія Чепурна відзначила непересічну роль особистості В’ячеслава Чорновола у розбудові української державності. Також наголосила на необхідності глибшого вивчення у закладах освіти ідей та діяльності В’ячеслава Максимовича.

     Валерій Данилевський навів власні спогади про співпрацю та спілкування з В’ячеславом Чорноволом: «В’ячеслав Максимович був людиною надзвичайної енергії, якою він заряджав всіх поруч. Оптиміст, принциповий патріот, борець за незалежність демократичної України, сповнений планів, сподівань – далеко не повний перелік якостей непересічної постаті українського народу, який зміг об’єднати Україну».

     Принагідно Валерій Вікторович презентував навчальний посібник «Прометей української незалежності»: «Сьогодні крізь це видання Чорновіл приходить до дітей, приходить в школи, в освітній процес. Цей посібник є вагомим інструментом для виховання підростаючого покоління українців».

     Валентина Коваленко, звертаючись до присутніх, подякувала укладачам посібника, який є надзвичайно актуальним для впровадження у закладах освіти.

     Методист лабораторії гуманітарних дисциплін ОІПОПП Наталія Степанова у рамках круглого столу провела хеппенінг «В’ячеслав Чорновіл: будівничий храму української незалежності», до участі у якому долучилися учителі історії та правознавства загальноосвітніх закладів області, а також всі бажаючі. Протягом хеппенінгу, що проходив в інтерактивній формі, демонструвалися світлини та відеоматеріали з життя В’ячеслава Чорновола, доленосних для українського народу подій, в який він брав безпосередню участь.

     Лейтмотивом заходу стало розуміння важливості виховання підростаючого покоління на прикладі В’ячеслава Максимовича Чорновола, як людини сучасної, духовного орієнтира, який за своїми поглядами, діями, життям був і залишається людиною ХХІ століття.

 

Довідково:

     Посібник «Прометей української незалежності» з серії «Життя відомих черкащан» містить розділи. Що висвітлюють окремі сторінки життя, діяльності В’ячеслава Максимовича Чорновола, подано розробки навчально-виховних занять і позакласних заходів педагогів Черкаської області. Окрім того, посібник пропонує низку максимів – найвідоміших висловлювань діяча, які можуть бути використані учителями для проведення дискусій чи дебатів з учнями старших класів.

     Цільова аудиторія видання - керівники закладів освіти, заступники із навчально-виховної та виховної роботи, учителі історії, української мови і літератури, класні керівники, усі, хто зацікавлений у вивченні історії українського національно-визвольного руху та ролі В’ячеслава Чорновола у вітчизняному державотворенні

Переглядів: 65 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Черкаська обласна державна адміністрація © 2018