Вхід
Статистика
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Головна » 2017 » Август » 19 » Однією з вимог до нових садочків має бути архітектурна доступність для дітей з особливими потребами, - Лілія Гриневич
13:11
Однією з вимог до нових садочків має бути архітектурна доступність для дітей з особливими потребами, - Лілія Гриневич

     Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич заявила, що разом з місцевими органами влади МОНУ має розробити стратегію ліквідації черги у дитсадки.

     "За останні декілька років нам вдалося значно скоротити чергу. Погляньте, яка динаміка протягом трьох років. 2014 - 95,5 тисяч дітей в черзі, 2015 - 90,5 тисяч дітей, 2016 - 78,4тисяч. Зрештою, наразі ми маємо 65,2 тисячі дітей в черзі у дошкільні заклади. Передусім, ми змогли це зробити завдяки децентралізації - на місця був переданий значний фінансовий ресурс. І дошкілля, що повністю фінансується з місцевого бюджету, почало отримувати повноцінні вкладення», - додала Лілія Гриневич.

    Міністр також відзначила, що наразі спостерігається спад народжуваності. Так, цього року створено 9,9тис місць у дошкільних навчальних закладах, до того ж черга скоротилася на 13 тисяч місць.

     «Таке скорочення черги також спричинено тим, що ми почали активніше заохочувати приватну ініціативу у дошкіллі. Ми спростили санпіни, працюємо над новими умовами ліцензування – усе це створює підґрунтя для розвитку приватних садочків», - додала Лілія Гриневич.

     Вона розповіла, що за останній рік також значно збільшилася кількість інклюзивних груп у дошкільних закладах. Станом на 1 січня 2016 року в Україні функціонувало у дитячих садках 116 інклюзивних груп, які відвідувало 1тис 774 дитини. До того ж зараз в інклюзивних групах навчається 4тис 731 дитина.

     «Вже йшлося про те, що потрібно активно будувати нові садочки. Однією з вимог до них має бути архітектурна доступність для дітей з особливими потребами», - підкреслила Міністр.

Переглядів: 117 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Черкаська обласна державна адміністрація © 2018