Вхід
Статистика
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Головна » 2017 » Октябрь » 23 » На семінарі-практикумі обговорили сучасні діагностичні методи в роботі з дітьми, що мають особливі освітні потреби
13:23
На семінарі-практикумі обговорили сучасні діагностичні методи в роботі з дітьми, що мають особливі освітні потреби

     19 жовтня 2017 року на базі Ладижинської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату відбувся семінар-практикум для завідувачів районних (міських) психолого-медико-педагогічних консультацій за темою «Використання сучасних діагностичних методик в роботі з дітьми, що мають особливі освітні потреби».    

     Завідувач Черкаської обласної психолого-медико-педагогічної консультації Світлана Скляр привітала учасників семінару-практикуму та ознайомила присутніх з планом роботи.  Також вона означила питання реформування психолого-медико-педагогічних консультацій в інклюзивно-ресурсні центри; вказала на цінність впровадження інклюзивної освіти для дітей з особливими освітніми потребами. Світлана Василівна зауважила, що цей процес є незворотнім на сучасному етапі розвитку суспільства і його гуманістичних цінностей, що потребує зламу стереотипів та оволодіння новими підходами та формами роботи всіма учасниками освітнього процесу.

     Директор Ладижинської спеціальної загальноосвітньої школи Віктор Супрунець розпочав роботу семінару з відеопрезентації навчального закладу. Він ознайомив учасників з умовами навчання, виховання та організації корекційно-пізнавального процесу для учнів закладу. Сучасні напрямками діагностики аутизму висвітлила Ірина Молчанова, консультант-логопед. Вона детально зупинилася на методі скринінгової діагностики, що є найбільш ефективним при ранньому виявленні дітей з особливими освітніми потребами.

     Тему використання програмного комплексу «Лонгитюд» в діагностичній роботі презентувала консультант-психолог з питань інтелектуального розвитку Надія Мусієнко, яка зауважила, що даний комплекс є інструментом психолого-педагогічного вивчення дитини в умовах психолого-медико-педагогічної консультації.

     З презентацією «Навчально-програмний комплекс Адаптація – Лого» ознайомила присутніх Віталіна Міщенко, консультант, практичний психолог, фахівець з питань дошкільної педагогіки та психології. Вона наголосила, що використання програми можливе, як для діагностичної так і для корекційно-розвиткової роботи.

     Методичні рекомендації  щодо ефективного проведення діагностики відхилень в інтелектуальному розвитку дитини надав консультант-олігофренопедагог Віктор Сіроштан.

     У рамках заходу його учасники активно обмінювалися думками та ідеями під час виконання практичних завдань, включалися в обговорення та ділилися власним досвідом.

     На завершення семінару Світланою Скляр були надані роз’яснення щодо нормативно-правового забезпечення функціонування інклюзивно-ресурсних центрів.

Переглядів: 61 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Черкаська обласна державна адміністрація © 2018