Вхід
Статистика
Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0
Головна » 2017 » Май » 22 » На обласному семінарі-практикумі обговорили шляхи оптимізації науково-дослідницької діяльності учнів-членів МАН
17:29
На обласному семінарі-практикумі обговорили шляхи оптимізації науково-дослідницької діяльності учнів-членів МАН

     Напередодні дня перепоховання українського національного генія Тараса Шевченка та Дня науки за ініціативи Черкаського обласного територіального відділення Малої академії наук України 19 травня 2017 року на базі КЗ «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради» проведено обласний семінар-практикум на тему «Аналіз проблем та пошук шляхів оптимізації процесу науково-дослідницької діяльності учнів-членів МАН». У полі зору семінару - обмін досвідом та обговорення проблем, пов’язаних із підготовкою і написання учнями науково-дослідницьких робіт у відділеннях літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства.

     Захід почався із перегляду виставки навчально-методичних матеріалів та робіт переможців обласного етапу Всеукраїнської мистецької акції «Мій Шевченко – Мій світ».

     Відкрила семінар кандидат педагогічних наук, член Національної Спілки письменників України, методист Черкаського територіального відділення  МАН України Валентина Коваленко. Вона наголосила на тому, що  надзвичайно важливою гранню національного змісту виховання в сучасній школі має бути системна робота з виявлення і виховання обдарованої молоді як найціннішого українського капіталу, створення оптимальних умов для творчого розвитку особистості, здатної самостійно креативно мислити. А засобом виховання молодої успішної мислячої людини було, є і буде мистецтво, особливо ж словесне, адже саме слово є безцінною скринею, що зберігає і передає з покоління в покоління раціональний і емоційний досвід людства.

     З вітальним словом до учасників семінару-практикуму звернулися директор КЗ «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради» Людмила Давиденко та спеціаліст відділу спеціальної, позашкільної освіти та виховної роботи управління освіти і науки  облдержадміністрації Віта Поліщук.

     Круглий стіл зібрав керівників районних, міських відділень МАН, методистів відділів освіти, вчителів та наукових керівників науково-дослідницьких робіт учасників конкурсу-захисту МАН. Учасниками семінару-практикуму жваво сприйнявся чудовий змістовний виступ із презентацією заступника директора обласного центру роботи з обдарованими дітьми Наталії Драник, яка розповіла про особливості роботи з обдарованими дітьми в системі МАН, зокрема в літературній секції. Досвідом роботи щодо написання учнями власних творчих робіт та їх підготовки до конкурсу-захисту МАН поділилася Валентина Коваленко.

     У дискусії з означених проблем взяли участь педагоги, які підготували цьогорічних переможців Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН, а саме: учителі української мови та літератури Руськополянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Ірина Тертична та Кам’янської загальноосвітньої спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2 з поглибленим вивченням окремих предметів Оксана Кунцевич.

     Свої спостереження щодо рівня науково-дослідницьких робіт учнів та їх захисту висловив член журі ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН (секції мистецтвознавства, літературної творчості), учитель української мови та літератури Білозірської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів Роман Лютий. 

     Суть науково-дослідницької тріади «учень-учитель-науковець» = успіх» гармонійно і змістовно розкрила переможець фінального етапу конкурсу-захисту МАН (секція літературної творчості), учениця 10 класу Ватутінської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №2 ім. М. Ф. Ватутіна Вікторія Плахотнюк. Молода поетеса, авторка двох збірок, прочитала кілька власних віршів.

     Своєрідним відкриттям для учнів-переможців обласного етапу  всеукраїнської мистецької акції «Мій Шевченко – Мій світ» стали літературно-мистецькі зустрічі із членами Національної Спілки письменників України Оленою Желєзняк та Катериною Вербівською, а також відомим Заслуженим художником України Іваном Бондарем. Митці вчили дітей із літературно-творчими здібностями пошуку новизни художніх ідей та образів у творчості. Прикметно, що до цього мистецького діалогу на тему «З видимого пізнавай невидиме» з великим задоволенням долучилися й батьки та бабусі учнів.

     По-справжньому святково прозвучав акорд нагородження 30 переможців акції «Мій Шевченко – Мій світ». Серед номінацій, представлених на конкурсі (а в конкурсі взяли участь більше 60 дітей з різних районів) – авторські есе, авторські ілюстрації, рукописні книги з авторськими  ілюстраціями творів Т. Шевченка, фото-книги та арт-фото на тему «Мій світ». 

     Кращі роботи учнів-переможців будуть передані для участі у Всеукраїнському етапі мистецької акції.

     Учасники семінару-практикуму висловили побажання, аби такі змістовні й емоційно-насичені практичні майстер-класи для педагогів та учнів проводилися частіше, адже вони справді формують установку на творчий успіх.

Переглядів: 134 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Черкаська обласна державна адміністрація © 2018