Вхід
Статистика
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Головна » 2017 » Октябрь » 25 » На обласному семінарі обговорили положення нового Закону України «Про освіту»
18:00
На обласному семінарі обговорили положення нового Закону України «Про освіту»

     25 жовтня 2015 року на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» відбувся обласний семінар на тему «Новий Закон України «Про освіту» як чинник розвитку освітнього простору області». Захід відбувся за участі керівників органів управління освітою, завідувачів методичних кабінетів.

     Відкрила захід заступник начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Оксана Сімушіна, яка означила пріоритетні аспекти оновлення регіональної системи освіти в контексті нового Закону України «Про освіту». Оксана Іванівна зупинилася на питаннях, що стосуються прозорості та інформаційної відкритості закладу освіти, академічної доброчесності, системи забезпечення якості освіти, доступу до якісної освіти дітей з особливими освітніми потребами, управління закладом освіти.

     У продовження означеної теми виступили: заступник начальника відділу вищої, професійно-технічної освіти та фінансового забезпечення Тетяна Кійко – щодо фінансової автономії навчальних закладів; начальник відділу дошкільної і загальної середньої освіти Людмила Гордуновська – щодо особливостей ліцензування закладів освіти; юрис-консульт управління Ірина Зажирко – щодо нововведень, які регулюють кадрові питання.

     Ректор ОІПОПП Наталія Чепурна ознайомила учасників семінару з особливостями реалізації Державного стандарту початкової загальної освіти в навчальних закладах області.

     У рамках секційної роботи для учасників семінару в навчально-тренінговому центрі STEM-освіти, що функціонує на базі ЧОІПОПП, проведено практикум щодо новітніх технологій, які імплементуються у рамках цільової обласної програми «Інноваційні школи Черкащини».

     У продовження заходу учасники семінару ознайомилися з освітнім середовищем одного з інноваційних навчальних закладів області – Черкаської гімназії № 9 ім. О.М. Луценка. Зокрема, директором департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Ігорем Волошиним було акцентовано на тому, що в гімназії реалізується громадсько-державна форма управління, запроваджуються новітні методи навчання із застосуванням сучасних мультимедійних систем.

     Директор гімназії Ірина Топчій представила освітянам навчальний заклад, що здійснює інноваційну діяльність. Завдяки постійному оновленню форм, методів та змісту навчання колективу закладу вдається миттєво реагувати на зміни сьогодення та досягати важливої мети: становлення кожного учня як креативної особистості. У закладі застосовуються сучасні засоби навчання та використовуються інформаційно-комунікаційні технології.

     Протягом секційної роботи завідувачів методичних кабінетів проректор з наукової роботи ОІПОПП Галина Назаренко та завідувач відділу організаційно-навчального забезпечення ОІПОПП Наталія Окорокова розповіли про організаційно-методичний супровід розвитку професійної майстерності педагогів та інноваційної діяльності сучасного закладу освіти.

     У роботі спільного засідання учасників семінару взяла участь директор Київського регіонального центру оцінювання якості освіти Світлана Сакаєва, яка поінформувала про особливості проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році.

     У рамках наради, що відбулася після завершення семінару, Оксана Сімушіна висвітлила питання щодо оснащення інноваційних шкіл.

     Стан організації інклюзивної освіти в області та зміни у законодавстві щодо забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на доступ до якісної освіти; нормативно-правове регулювання та механізм ведення обліку дітей шкільного віку; стан охоплення дітей та молоді позашкільною освітою, а також зміни у законодавстві щодо організації позашкільної освіти проаналізувала заступник начальника відділу спеціальної, позашкільної освіти та виховної роботи Тетяна Шевченко; зміни в основних нормативних документах у галузі охорони праці – відповідальна за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності управління Лариса Стрижак; охоплення дітей дошкільною освітою – головний спеціаліст відділу дошкільної і загальної середньої освіти Ольга Шиш; стан готовності до опалювального періоду – начальник відділу технічного забезпечення навчальних закладів Світлана Рупп.

     Про програми підтримки навчальних закладів поінформував представник ПАТ КБ «ПриватБанк».

     Окремо було презентовано настільну гру для старшокласників закладів загальної середньої освіти «Українська революція 1917-1921 років. 100 років боротьби», розробленої Українським інститутом національної пам’яті.

Переглядів: 312 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Черкаська обласна державна адміністрація © 2018