Вхід
Статистика
Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0
Головна » 2017 » Октябрь » 31 » На обласній нараді обговорили законодавчі нововведення, що регулюють діяльність інтернатних закладів освіти
18:53
На обласній нараді обговорили законодавчі нововведення, що регулюють діяльність інтернатних закладів освіти

     31 жовтня на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» відбулася обласна нарада-семінар керівників інтернатних навчальних закладів щодо реалізації положень законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту» у роботі навчальних закладів.

     Відкрила захід заступник начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Оксана Сімушіна, яка окреслила основні вимоги до діяльності навчальних закладів щодо виконання вимог чинного законодавства. Зокрема, Оксана Іванівна звернула увагу на законодавчі нововведення, що регулюють діяльність закладів загальної середньої освіти. Окремо зупинилася на питанні апробації нового Державного стандарту початкової школи, реалізації цільової обласної програми «Інноваційні школи Черкащини». Також озвучила питання кадрового забезпечення, соціального захисту дітей та забезпечення належних умов для здобуття освіти вихованцями інтернат них навчальних закладів. Особливий акцент  було зроблено на здійсненні заходів щодо цивільного захисту.

     Головний спеціаліст відділу спеціальної, позашкільної освіти та виховної роботи Олена Овчаренко поінформувала присутніх про реформування системи інтернатних закладів освіти. Зокрема, Олена Сергіївна виокремила питання змін типу закладів освіти, розробки і затвердження освітніх програм та навчальних планів.

     Питання організації діяльності шкільних психолого-медико-педагогічних комісій та проведення корекційно-розвивальних занять з дітьми висвітлила завідувач Черкаської обласної психолого-медико-педагогічної консультації Світлана Скляр.

     Начальник відділу дошкільної і загальної середньої освіти управління Людмила Гордуновська ознайомила директорів з нововведеннями щодо здійснення державного нагляду (контролю) у сфері загальної середньої освіти.

     Серед питань порядку денного наради – дотримання вимог нормативних документів з охорони праці та безпеки життєдіяльності, яке окреслила методист лабораторії розвитку освіти та педагогічних інновацій ОІПОПП Лариса Стрижак.

     Щодо забезпечення фінансово-господарської діяльності закладу освіти виступила заступник начальника відділу вищої, професійно-технічної освіти та фінансового забезпечення управління Тетяна Кійко. Вона проаналізувала стан справ щодо виплати заробітної плати працівникам інтернатних закладів освіти, поліпшення матеріально-технічної бази, використання системи ProZorro під час проведення тендерних закупівель.

     У ході роботи керівники ознайомилися з роботою навчально-тренінгового центру STEM- освіти, а також  з матеріально-технічною базою КЗ «Черкаський навчально-реабілітаційний центр «Країна добра Черкаської обласної ради». Директор Центру Ірина Зганяйко презентувала систему роботи закладу та ознайомила присутніх з особливостями організації навчально-корекційної роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

     Метою, яку перед собою ставлять працівники Центру, є допомога кожній дитині з особливими потребами усвідомити сенс свого життя, адаптуватися та інтегруватися у суспільстві; створити організаційні, науково-методичні, інформаційні, ресурсні умови, які сприяють всебічному розвитку особистості, задоволенню інтелектуальних, творчих, емоційних та соціальних потреб.

     Наразі в «Країні добра» навчається 93 вихованці, з якими працюють досвідчені фахівці.

     Для всебічного розвитку дітей у закладі спеціально облаштовано 12 кабінетів: лінгафонний, інформатики та фізики, біології та хімії, психологічного розвантаження, обслуговуючої та технічної праці, тренажерний зал та кабінет ЛФК, спортивна та актова зали, 2 групи дошкільного підрозділу, бібліотека з читальним залом.

     На завершення заходу відбулося обговорення підсумків наради-семінару.

Переглядів: 76 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Черкаська обласна державна адміністрація © 2018