Вхід
Статистика
Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0
Головна » 2017 » Апрель » 21 » Краєзнавці Черкащини поділилися власними дослідженнями про Українську революцію
14:28
Краєзнавці Черкащини поділилися власними дослідженнями про Українську революцію

     Науково-краєзнавча конференція «Черкащина в контексті історії України», присвячена сторіччю Української революції, відбулася в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького.

     Захід, проведений спільно навчальним закладом та Національною спілкою краєзнавців України, зібрав, окрім науковців, краєзнавчу громадськість області – учителів, журналістів, працівників музеїв, архівів, історико-культурних заповідників.

     Як розповів голова обласної організації Спілки, викладач ЧНУ Василь Мельниченко, такі заходи проводяться обласною організацією Національної спілки краєзнавців України з 2003 року. Темою першої конференції було 50-річчя утворення Черкаської області. Відтоді конференції відбуваються раз на 2 – 3 роки і присвячуються актуальним проблемам історії краю. Предметом досліджень є конкретні теми місцевої історії, що доповнюють напрацювання академічної науки. Те, що краєзнавці об’єднують зусилля з науковцями, сприяє професіоналізації краєзнавчої роботи. Результатом стають збірники матеріалів, що користуються популярністю серед громадськості.

     На цьогорічній VІІІ конференції обговорили проблематику Української революції 1917 – 1921 років.

     — Тема актуальна з огляду на те, що Черкащина в добу революції відіграла важливу роль в розгортанні боротьби за українську державність, — зазначив, вітаючи учасників, проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності ЧНУ Сергій Корновенко. — Тут формувалося Вільне козацтво, в Холодному Яру розгоралося полум’я загальноукраїнського повстанського руху. Територією краю героїчним Першим Зимовим походом пройшла Армія УНР.

     Директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Ігор Волошин зазначив, що сьогодні у роботі конференції бере участь група вчителів черкаських шкіл.

     Від імені голови облдержадміністрації учасників привітав його радник, журналіст і краєзнавець Андрій Кравець. Він подякував університету за дослідницьку і просвітницьку роботу, що постійно триває. Зауважив, що на передовій національно-визвольних змагань завжди були люди, які знали, розуміли історію і вміли робити з неї висновки — студентство та вчителі. І сьогодні Черкаський національний робить черговий крок у цьому напрямі.

     Предметом наукової дискусії учасників конференції стали події 1917 – 1921 років на Черкащині. Готуючи свої матеріали, краєзнавці провели велику дослідницько-пошукову роботу, опрацювали значний масив історичних джерел.

     Слід відзначити, що конференція є складовою частиною масштабної роботи, що здійснюється в області і в університеті відповідно до Указу Президента України щодо відзначення 100-річчя Української революції.

     Зокрема, нещодавно в Черкаському національному відбулася міжнародна науково-практична конференція, на якій науковці України та зарубіжних країн обговорили проблеми Української революції в контексті революційних процесів початку ХХ століття в Європі.

     Університетська громада бере участь у заходах із вшанування холодноярців, опікується їхніми могилами. Так, викладачі та студенти впорядкували їх напередодні поминальних днів, встановили інформаційний стенд та вказівники в селі Мельники, де борці за волю рідного краю знайшли вічний спочинок.

     Як наголошує ректор університету Олександр Черевко, такі заходи виховують молодь у патріотичному дусі. А знання про боротьбу за незалежність і соборність України та військову звитягу наших земляків у 1917 – 1921 роках сприятиме вихованню високих громадянських якостей, гордості за свій рідний край і державу.

 

Інформує прес-служба Черкаського національного

 університету імені Богдана Хмельницького

Переглядів: 41 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Черкаська обласна державна адміністрація © 2018