Вхід
Статистика
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Головна » 2017 » Октябрь » 10 » Коврай приймав Всеукраїнські Сковородинські навчання «Пізнай себе»
13:38
Коврай приймав Всеукраїнські Сковородинські навчання «Пізнай себе»

     У Всесвітній день учителя щорічно в селі Коврай Золотніського району проводяться Всеукраїнські Сковородинські навчання «Пізнай себе». В історії Золотоніщини окремою сторінкою виділяється Коврайський період життя та творчості Григорія Сковороди. Саме з 1753 по 1759 роки у Ковраї Сковорода навчав шести-семирічного Василька, сина місцевого поміщика Степана Томари. Тут було написано збірку «Сад божественних пісень», тут зароджувалися педагогічні ідеї та закладалися основи його філософії.

     Цьогоріч село Коврай традиційно зустрічало шановних гостей на Сковородинські навчання: старшого наукового співробітника Інституту інноваційних технологій та змісту освіти, кандидата історичних наук Івана  Єрмакова,  освітян  Чорнобаївського району, Кловського Ліцею, Київської спеціалізованої школи № 47 імені Антона Макаренка зустрічали  заступник голови Золотоніської районної ради Тетяна Гончаренко, сільський голова села Любов Юрко, начальник відділу освіти Валентина Денисенко, директор Коварйського НВК ім. Г.С. Сковороди Людмила Різник, методист районного методичного кабінету відділу освіти Золотоніської РДА Андрій Логінов.

     Під час символічного пішого туристично-краєзнавчого маршруту «Коврайський світ Григорія Сковороди» гості довідалися про особливості педагогічної системи виховання мислителя-мудреця: проблемні запитання, метод опори на життєвий досвід, діалогічну форму навчання, про єдність слова і діла, істини і доброчесності.

     Патріотичні флешмоби, у яких поєдналися музика, поезія Сковороди та хореографічні композиції у виконанні учнів Коврайського НВК – приклад творчої родзинки та громадянської позиції юного покоління, адже виховна система закладу за принципом «Пізнай себе, свій край, свій народ» вже давно базується на філософських поглядах Григорія Савовича Сковороди. Під час реалізації діалогічного взаємозв’язку «учитель-учень» саме вчитель допомагає пробудити та виховати в серці дитини зародок духовності. Пізнати себе – це збагнути життєву програму своєї душі, а через себе – осягнути Світ, усвідомити своє місце у ньому.

     Літературний зразковий музей Григорія Сковороди допоміг учасникам всеукраїнських навчань ще раз доторкнутися до таємниці настанови культурно-освітнього сподвижника «Щасливий, кому вдалося знайти щасливе життя, але щасливіший той, хто вміє користуватися ним».

Органічним продовженням розповіді про подвижницьке життя Григорія Савовича стала літературно-музична композиція «Той, в кого совість як чистий кришталь».

     Сковородинські навчання у Ковраї були спрямовані на обмін думками щодо методів, прийомів морально-світоглядного, природо-культуровідповідного вчення славетного філософа, педагога Григорія Сковороди. Також було розглянуто педагогічний спадок Сковороди у світлі впровадження їх в навчально-виховний процес системи української освіти.

     Презентація досвіду роботи Школи цінностей та філософського сприйняття світу Коврайського НВК переконливо довела, що інноваційна діяльність цього закладу, що спирається також на ідеї Гуманної педагогіки, педагогіки кордоцентризму та добротворення, на діяльнісний підхід у вихованні. У рамках Всеукраїнського проекту «Сковорода – 300» у школі створено музей «Пам'ять», етнографічну кімнату «Світлиця», написано низку навчально-методичних посібників.

     Як зазначають учасники навчань, сила педагогічних поглядів Сковороди немає часових рамок. Творчих спадок Григорія Савовича надихає прийдешні покоління, є дороговказом у майбуття.

Переглядів: 138 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Черкаська обласна державна адміністрація © 2018