Вхід
Статистика
Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0
Головна » 2017 » Май » 25 » Екологи Уманського педуніверситету досліджували проблеми Південного Бугу
10:12
Екологи Уманського педуніверситету досліджували проблеми Південного Бугу

     Науково-дослідна лабораторія «Екологія і освіта» Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини організувала й провела експедицію з вивчення проблем малих річок, біотичного і ландшафтного різноманіття центральної частини Побужжя. До експедиції долучились декан природничо-географічного факультету Валерій Миколайко, співробітники екологічної лабораторії, викладачі, аспіранти та студенти.

     Уманські екологи вивчали екологічний стан водних ресурсів Центрального Побужжя, дію на них антропогенних чинників, трансформацію біологічного різноманіття басейну річки Південний Буг під впливом господарської діяльності людини, зміну трав’яної рослинності із лісостепової на степову.

     У рамках експедиції відбувся захист двох кваліфікаційних робіт (керівник - доцент Ганна Гончаренко) на базі дослідження Ладижинського водосховища та гідрологічного заказника «Каскад джерел». Також учасники експедиції провели природоохоронну акцію з упорядкування трьох природних джерел протяжністю 30 метрів.

     Прикметно, що екологічні розвідки студентів та викладачів УДПУ відбулися в День Південного Бугу, який у поточному році припав на 20 травня. Це свято започатковано у 2009 році Басейновою радою річки Південний Буг в рамках впровадження басейнового принципу управління водними ресурсами, який уже діє у країнах Європейського Союзу.

     Південний Буг - це єдина велика річка України, водозбір якої повністю розміщений в межах нашої держави і протікає територією семи областей: Хмельницької, Вінницької, Київської, Черкаської, Кіровоградської, Одеської та Миколаївської. Для цієї річки особливо актуальним є лозунг ООН: «Ми всі живемо нижче за течією».

Переглядів: 39 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Черкаська обласна державна адміністрація © 2018