Вхід
Статистика
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Головна » 2017 » Октябрь » 27 » Дати учням знання, навички XXI століття, що допоможуть стати молодим людям дійсно успішними – мета Українського аграрного ліцею
15:40
Дати учням знання, навички XXI століття, що допоможуть стати молодим людям дійсно успішними – мета Українського аграрного ліцею

     26 жовтня 2017 року заступник начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Оксана Сімушіна та ректор КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» Наталія Чепурна з робочим візитом відвідали приватний навчальний заклад «Український аграрний ліцей», що розпочав свою роботу 1 вересня 2017 року в м. Умані.

     У рамках перебування у навчальному закладі освітяни ознайомилися з процесом навчально-виховної роботи, матеріально-технічною базою навчального закладу, методичним забезпеченням. Принагідно поспілкувалися з керівником закладу освіти – Оленою Ярошинською та учнями ліцею.

     - Ні для кого не секрет, наскільки часто агровиробники зіштовхуються із браком молодих спеціалістів, які б відповідали сучасним запитам агробізнесу. Молодь не хоче іти і працювати у селі, на полях. Тож постало питання підготовки активних, мотивованих молодих людей, які бажають працювати у аграрному секторі. Так виникла ідея підготовки учнівської молоді.

     Спочатку, у 2016 році, спільно із Всеукраїнською аграрною радою, ми започаткували проект «Майбутні фермери України», у межах якого провели конкурс бізнес-планів і весняну школу молодіжного лідерства. Школярі могли працювати разом із тренерами, підвищуючи свій рівень володіння іноземною мовою і бізнесової грамотності. Таким чином було сформовано групу із 20 осіб за двома напрямками: рослинництво та тваринництво. Зараз ми проводимо для них практичні заняття на найкращих підприємствах та фермах України. Цей проект дав нам зрозуміти, наскільки діти відкриті до нових знань. Саме молоді під силу змінити усталене уявлення людей щодо престижності аграрного сектору, можливостей заробітку і кар'єрного зростання у ньому.

     Ми почали думати, а що ми ще можемо запропонувати таким учням, підліткам? Адже після 11-го класу, коли вони приходять до вишів, змінити їхнє спрямування вже набагато важче. Так народилась ідея створення у місті Умань першого приватного академічного ліцею «Український аграрний ліцей», у якому можуть навчатися учні 10-11 класів, - зазначає директор Українського аграрного ліцею Олена Ярошинська.

     Ліцеїсти, яких наразі 46,  навчатимуться за новою моделлю освіти, яка передбачає підтримку у розвитку як особистостей так і майбутніх фахівців. Приватний заклад "Український аграрний ліцей" - це новітній навчальний заклад, у якому використовуються новітні методики та системи навчання, значна частина яких перейнята від фінських, естонських колег.

     Прийом до ліцею здійснюється на конкурсній основі. Конкурсні випробування для учнів, які вступають до 10-х класів ліцею, проводяться у формі комплексного тестування з трьох предметів: українська мова і математика (обов’язкові), біологія та історія України (за вибором). Тестування передбачено за програмою державної підсумкової атестації учнів 9 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

     Турбуються про відпочинок учнів – тут є лаунж-зони, де здобувачі освіти у комфортній атмосфері можуть відпочити від занять. До послуг учнів – 7 навчальних аудиторій з сучасним мультимедійним обладнання, зручними меблями та дизайнерським оформленням.

     Учні беруть участь в управлінні навчальним процесом та закладом, активно діє учнівське самоврядування.

     Навчальні класи формуються в екіпажі, для яких створено насичену навчальну програму, що включає різні змагання, інтелектуальні ігри, участь у проектах, квести, відвідини агропідприємств тощо. Учні мають право вибирати підручники, за якими бажають навчатися.

     На студіях (англійської, німецької, агротехнологій, УАЛ-медіа, веб-дизайну та програмування, «Сам собі адвокат» тощо), своєрідних уроках, що проходять у другій половині дня,  учні поглиблено вивчають навчальні предмети з елементами профілізації. У цьому їм допомагають тютори, які індивідуально підходять до навчання кожного учня. Студії поділяються на академічні (з поглибленим вивченням основних предметів) та професійні (за особистими інтересами, що враховують спеціалізацію майбутньої професії).

     Особливе місце приділяється вивченню іноземних мов.

     По завершенню навчального закладу учні отримують атестат державного зразка. По суті, це той самий документ, який видає сьогодні кожна школа, але мета УАЛ в іншому – дати учням навички XXI століття, що допоможуть стати молодим людям дійсно успішними. Навчальний заклад орієнтований на допрофесійну підготовку – формування у дітей бачення свого місця у соціумі, допомога правильно визначитись із фахом.

     Під час спілкування з директором ліцею заступник начальника Оксана Сімушіна та ректор Наталія Чепурна досягли порозуміння щодо подальшої співпраці, зокрема, щодо обміну досвідом, проведення тренінгів та навчання.

Переглядів: 274 | Додав: Admin | Рейтинг: 3.7/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Черкаська обласна державна адміністрація © 2018