Вхід
Статистика
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Головна » 2017 » Май » 19 » 200-річчю з дня народження М.Костомарова в УДПУ присвятили наукову конференцію
16:48
200-річчю з дня народження М.Костомарова в УДПУ присвятили наукову конференцію

     Кафедра історії України та науково-дослідна лабораторія «Історичне краєзнавство Уманщини» Уманського державного педагогічного університету ім. П.Тичини провели Всеукраїнську студентську наукову конференцію «Апостол кращої долі України»: до 200-річчя з дня народження М.І. Костомарова».

     Учасники наукового заходу - викладачі, аспіранти, магістранти та студенти – висвітлили багатоманітні напрями громадсько-політичної та культурної діяльності українського історика, письменника, публіциста, критика, етнографа і фольклориста, одного з перших українських літературних критиків.

     Науковці простежили життєвий шлях, наукову та творчу спадщину М.І. Костомарова, а також озвучили досліджені ним актуальні питання історії України, історіографію та джерелознавство історії України. Особливу цікавість викликала діяльність Миколи Костомарова щодо заснування разом з Миколою Гулаком і Василем Білозерським Кирило-Мефодіївського братства, де він брав активну участь у складанні програмних документів — «Книг буття українського народу», «Статуту Слов'янського товариства св. Кирила і Мефодія», відозв «До братів-українців», «До братів-росіян», «До братів-поляків».

     На пленарному засіданні конференції присутні мали можливість почути такі доповіді: «Дитячі та юнацькі роки Миколи Костомарова», «Микола Костомаров та його робота в архівах», «Від учениці до дружини – Аліна Костомарова», «Микола Костомаров та його «відчуття історії», «Ув’язнення та заслання Миколи Костомарова».

     Модератор конференції, в.о. завідувача кафедри історії України, доктор історичних наук, професор Тетяна Кузнець наголосила на важливості продовження традиції проведення наукових конференцій по відзначенню пам’ятних дат історії України, що дозволяють об’єднати зусилля вчених, краєзнавців, популяризаторів науки, представників громадськості по вивченню історії України.

Переглядів: 48 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Черкаська обласна державна адміністрація © 2018