Вхід
Статистика
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Оздоровча кампанія 2016

 

1. Мережа закладів оздоровлення та відпочинку системи освіти станом на 01.06.2016

2. Орієнтовний перелік нормативних документів з питань організації літнього оздоровлення та відпочинку дітей

3. Наказ управління освіти і науки ОДА № 148 «Про підготовку до літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2016 році»

4. Розпорядження про підготовку та проведення оздоровлення, відпочинку дітей в літку 2016 року

5. Рішення про обласну програму оздоровлення та відпочинку дітей 2016 року

6.  Мережа закладів оздоровлення та відпочинку системи освіти станом на 10.07.2016

ВІДПОЧИНОК ОБДАРОВАНОЇ МОЛОДІ ЧЕРКАЩИНИ

Перші підсумки оздоровчої кампанії - 2016

 

Ще один літній мовний табір завершив свою роботу

 

Понад дві сотні дітей відпочивають у спортивно-оздоровчому таборі «Юний моряк»

     У наметовому спортивно-оздоровчому таборі «Юний моряк», що розташувався на узбережжі Дніпра в с. Свидівок, добігає кінця друга зміна роботи.

     Загалом заплановано тут за три зміни оздоровити більше 200 дітей віком від 12 до 17 років.

     Як розповів директор другої зміни табору «Юний моряк» Фелікс Потанін:

     – У другій зміні перебуває 73 дитини. Проводили для них змагання з кросу, підтягування та перетягування канату. Визначали як особисту першість, так і серед команд. І, звичайно, не забуваємо про дозвілля. Цьогоріч нам надали у користування екран із проектором, тож діти мали можливість переглянути кінофільми спортивного жанру, плавали, каталися на козацькій чайці «Спас».

     У таборі 8 наметів, де розташувалися хлопці. У розпорядженні дівчат – два дерев’яні будинки.

     Поділилися враженнями від перебування в таборі і діти –  Назар та Микола, яким все тут сподобалося: бігати кроси, купатися, проводити час біля вогнища,  а Микола навіть продемонстрував свій трофей – щуку, яку він нещодавно впіймав, зазначивши, що більшість хлопців у таборі полюбляє рибалити.

     Як показує практика, відпочинок у таборі надає можливість дітям налагоджувати доброзичливі відносини й ставати більш самостійними та відповідальними.

– Перебування у таборі безкоштовне, харчуються діти 4 рази на день, а загалом на утримання спортивно-оздоровчого табору «Юний моряк» було виділено понад 200 тисяч гривень бюджетних коштів, – зазначив заступник директора департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Ігор Волошин.

     До речі, спортивно-оздоровчий  табір «Юний моряк» функціонує в Черкасах сьомий рік поспіль.  І вже 27 липня він гостинно прийматиме третю зміну.

 

 

До зустрічі, таборе « Мальва», до нових вражень!

З 9 червня по 29 червня 2016 року на базі КЗ «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради» функціонував літній оздоровчий табір «Мальва», у якому відпочили 30 юних переможців обласних екологічних та природоохоронних масових заходів.

 

Насичений літній відпочинок став для юних природолюбів області із Золотоніського, Черкаського, Чорнобаївського, Смілянського районів та міста Черкаси незабутнім. Протягом 21 дня жителі країни «Мальва» мали змогу подорожувати Дніпром, ознайомитись з роботою низки підприємств міста Черкаси.

 

 

Діти подорожували Чигиринщиною, познайомилися з батьківщиною Т.Г.Шевченка, побувавши у с. Моринцях Звенигородського району.

 

У рамках програми діяльності табору було проведено багато цікавих вікторин, квестів, ігор, відбулися зустрічі з представниками громадської організації «Джура» та працівниками поліцейської служби.

 

 

 

 

 

Радісна дружня атмосфера , яка панувала в таборі, сприяла  розкриттю талантів і здібностей вихованців адже здоровий, повний життя і радості, активний відпочинок дитини – це головна мета педагогічного колективу  Центру.

 

 

 

Тому, прощаючись із табором, дітвора висловлювала сподівання і надії на нові зустрічі з улюбленою « Мальвою», з новими враженнями.

 

Відпочинок у пришкільному таборі «Здоров’я» залишив у пам'яті відпочивальників лише яскраві емоції та незабутні враження

     Сонячним промінчиком прилетіло до нас літо. І веселі дитячі голоси наповнили радісним щебетом пришкільний табір «Здоров'я» з денним перебуванням дітей в Черкаській загальноосвітній санаторній школі-інтернаті І-ІІ ступенів Черкаської обласної ради.  Вся виховна робота в пришкільному таборі «Здоров’я» була сплановано відповідно до вікових особливостей дітей та з урахуванням побажань батьків та дітей.

     Насамперед, працівники табору опікувались оздоровленням дітей, прагнули організувати якнайкраще відпочинок для них. Тому до роботи залучилися педагог-організатор, соціальний педагог, вчителі англійської мови, вчителі фізичної культури, інструктори з лікувальної фізкультури та медичний персонал.

     І почалось цікаве табірне життя, сповнене дитячих вигуків і оплесків, радощів і хвилювань, цікавих екскурсій та походів, нових знайомств....

     Протягом роботи табору було проведено екскурсії до: парку «Ювілейний», зоопарку, тераріуму, обласної філармонії, станції юних натуралістів, музею «Кобзаря», краєзнавчого музею.

      Відповідно до плану виховної роботи табору, виховання ціннісного ставлення до себе та праці, підвищення обізнаності дітей з основ правил пожежної безпеки, пропагування навичок безпечної поведінки під час літнього відпочинку, здобуття навичок відповідальної поведінки у непередбачуваних ситуаціях діти завітали до пожежно-рятувальної частини м. Черкс.

     В гостях у дітей побував ляльковий театр, арт-студія «Ляльки-велетні». 

     Упродовж перебування в таборі на дітлахів чекали спортивні змагання, конкурси, фізкультурно-оздоровчі естафети, вікторини, тренінги, музичні ігри, КВК тощо.

     Протягом табірної зміни з дітьми проводили роботу соціальний педагог та вчителі англійської мови. Соціальним педагогом було проведено заняття по загонам «Створюємо дружний колектив». Вчителі англійської мови застосовували елементи роботи мовних таборів, використовуючи ігрову форму роботи з дітьми з вивчення та вдосконалення знань з англійської мови.

     На завершення табірної зміни дружня родина пришкільного табору зібралася в актовій залі, щоб відсвяткувати закриття зміни. Діти подякували всім, хто з ними працював чудовою концертною програмою. Найактивніші учні були нагороджені грамотами та призами. Три тижні табору промайнули досить швидко та залишили в пам'яті лише яскраві емоції та незабутні враження.

 

 

У дитячому садку Благодатного навчають дітей жити в злагоді з природою

     Зайшовши до дитячого садка села Благодатного, ніби потрапляєш у казкову країну: всюди на стінах, дверях цвітуть кімнатні квіти, у групах – саморобні іграшки для дітлахів, а в актовому залі – свій невеликий ляльковий театр. Усе зроблено вмілими руками вихователів і батьків. Завідувач дитячого навчального закладу Галина Обушна пишається своїм колективом, адже всі її ініціативи підтримують і втілюють у життя, бо зібралися тут небайдужі, креативні й творчі люди.

    – У колективі є здібна вихователь Юлія Глиб, яка вміє гарно малювати. Вона ж і прикрасила двері кожної з груп відповідно до назви: на одних зображена веселка, на інших – Попелюшка чи вишневий цвіт, – хвалиться Галина Обушна, проводячи невелику екскурсію закладом.

    У дитячому садку села Благодатного перебувають 132 дітей, які розподілені в шість груп (у цьому рахунку й перший клас), їх доглядають 33 працівники, із них 15 – педагоги.

Не можна не помітили, що в садку люблять квіти й дбають про озеленення, адже в коридорах і кабінетах багато різноманітних вазонів. Тут працюють за напрямком екологічне виховання.

     – Дитина повинна жити в злагоді з природою й у згоді з собою. Тому ми вчимо дітей не смітити, не викидати різноманітні вироби, особливо пластикові, і навчаємо виготовляти поробки з різних матеріалів, – розповідає Галина Іванівна.

     А різноманітних виробів тут дійсно багато. До слова, дитячий садок постійно бере активну участь у конкурсах і здобуває призові місця. Нещодавно в Інтернет-конкурсі «Мій улюблений дитячий садок» зайняли ІІ місце серед дошкільних закладів України, чим тут дуже пишаються.

     – Щодня з дітками проводять по три заняття, серед них – і музичні, фізкультурні та заняття з образотворчого мистецтва. А з настанням літа більшість занять проходить на свіжому повітрі: дітки граються, малюють на асфальті, ходять на екскурсії, – говорить пані Галина.

     У актовій залі, де відбуваються різноманітні свята, на стіні – квіточки зі світлинами дітей. Завідуюча пояснює: нещодавно відбувся випускний, тож фото маленьких вихованців, які закінчили садок, розмістили на стіні.

     Зараз у дошкільному закладі готуються до ремонтних робіт. Крім невеликого ремонту в середині, цього року планується заміна частини вікон на пластикові.

     – Наш садок виграв грант у районі, тому обіцяють виділити кошти, за які будуть встановлені 32 нові вікна, – додає завідувач.

За повідомленням «Нової Доби»

 

Відпочиваємо, граємо, розвиваємось…

     Дитячий пришкільний відпочинковий табір є невід'ємною частиною навчального процесу. Адже у неформальній, невимушеній атмосфері, у спілкуванні під час гри діти навчаються правильній поведінці у суспільстві та дізнаються безліч нових і цікавих фактів. Саме таким є пришкільний табір «Сонечко», який щороку працює у Смілянській школі №3-колегіумі. Багатогранне життя літнього оздоровчого табору включає цікаві екскурсії та майстер-класи, що розвивають не тільки розумові, а й творчі здібності школярів.

     Прикладом може слугувати поїздка учнів 5-А класу до просвітницько-розважального комплексу "Зерноленд". Мандруючи Черкащиною, діти насолодились експозиціями кращих музеїв України, неймовірними краєвидами і природними багатствами, а також спробували себе справжніми пекарями козацького хліба, друкарями, гончарами або справжніми козаками.

     У таборі вихованці також не сумували, адже кожен день відпочинку був насичений різноманітними іграми, конкурсами, святами. Також до дітей у гості приходили чудові майстри, які ділились таємницями майстерності, навчали учнів рукоділлю та виготовленню карнавальних масок. Завдяки шкільному табору п’ятикласники відпочили, оздоровились та поринули у дивовижний світ пригод. 

 

 

Літній відпочинок – з користю!

    10 червня учні 3-х класів Смілянської школи №3-колегіуму, які відпочивають у пришкільному таборі «Сонечко», здійснили незабутню подорож до столиці нашої країни – Києва. Гарно відпочивши в торгівельно-розважальному центрі "DREAM TOWN", відвідали «McDonalds», де смачно перекусили та отримали подарунки від працівників ресторану.

     Та родзинкою подорожі стали відвідини музею популярної науки і техніки «Експериментаніум». Постійна експозиція музею присвячена таким розділам фізики, як механіка, оптика, електрика, магнетизм, акустика, анатомія і «Таємниці води». Цей науково-розважальний центр, у якому демонструються закони науки та явища навколишнього світу, вразив перш за все тим, що експонати не ховаються за вітринами, а кожен відвідувач може відчути себе справжнім дослідником, «доторкнутися» до науки.

     Тут власноруч, із величезним задоволенням та захопленням, третьокласники будували мости без жодного цвяха, спостерігали зародження торнадо, зазирали у нескінченність, створювали блискавку, змушували літати магніт і здійснили чимало нових відкриттів. Маленькі дослідники змогли перевірити електропровідність різних предметів, запустити хмаринку під самісіньку стелю, намалювати хитромудрий візерунок за допомогою маятника, посидіти за кермом справжньої пожежної машини, «розібрати» макет людини «на запчастини», створити міні-вибух ядерної бомби, побувати в дзеркальних лабіринтах та лазерній кімнаті.

      У невгамовних дітлахів горіли очі та з’явилося бажання ще краще вивчати предмет «Природознавство», а в старших класах – предмети «Фізика» і «Біологія». Діти ще раз мали змогу переконатися в тому, що навчатися зовсім не нудно!

 

 

Свято панамок влаштували у Черкаському ДНЗ «Віночок»

      І хоч не зовсім радує погода цього літа, та в дошкільному навчальному закладі № 89 «Віночок» м. Черкас завжди раді зустрічі з літом. Музичний керівник, педагоги та дошкільники провели цікаву розвагу – Свято панамок. Діти розповідали вірші про свої головні убори, дефілювали під музику по уявному «подіуму», демонстрували головні убори за номінаціями, співали, водили хороводи, грали в ігри.

     Організатори фестивалю головних уборів досягли головної мети - всі учасники були усміхнені, веселі та життєрадісні. Адже, щоб виростити щасливих і радісних дітей, потрібно самим навчитися радіти і захоплюватися життям!

 

До «Мальви» на відпочинок з’їхалися переможці обласних заходів еколого-натуралістичного спрямування

     9 червня 2016 року КЗ «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради» розпочав літню оздоровчу компанію.

     30 призерів масових обласних заходів еколого-натуралістичного напряму зі Смілянського, Чорнобаївського, Золотоніського, Черкаського районів, з’їхалися на відпочинок до літнього оздоровчого табору «Мальва». Табір передбачає цілодобове перебування дітей та діятиме до 29 червня.

     10 червня відбулось урочисте відкриття табірної зміни святковою лінійкою, де жителі Країни Мальви з віршами, флешмобом та запуском кульок з бажанням здійснили посвяту в табірчани.

     Попереду на вихованців табору чекають навчально-пізнавальні екскурсії, гурткова робота, творчі виступи, змагання та багато цікавого.

     Бажаємо табірчанам чистого неба, сонячної погоди, а головне – змістовного та цікавого відпочинку!

 

У кожній людині є сонце, потрібно лише дати йому світити

     Протягом літнього оздоровлення значна увага приділяється розвитку творчих здібностей учнів Смілянської школи №3-колегіуму, які в літню пору відпочивають у пришкільному таборі «Сонечко». Цікаві зустрічі з талановитими людьми, майстер-класи мистецтвознавців і культурних діячів, «Лінгвістичні лабораторії, «Поетичні кав’ярні», «Віртуальні подорожі» та інші форми роботи зі школярами допомагають розкрити кожного із них, спонукати до творчості, самозаглиблення і самопізнання.

- Ми прагнемо під час літнього оздоровлення не просто працювати з творчо обдарованими дітьми, а творити, мріяти з усіма учнями нашого закладу. Щоб засвітились очі наших дітей, щоб відкрились їхні серця, щоб в кожному з них запалали сонячні промені. Бо ми – оздоровчий пришкільний табір «Сонечко»!, - розповідають педагоги-організатори.

 

 

Знайомство з історією рідного міста

     Цікаво і пізнавально проходить літня наукова школа в учнів Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №32.

     Учні здійснили поїздку до Вінниці та відвідали музеї міста Черкас. 6 червня до навчально-наукової практики долучився вчитель історії та краєзнавець Микола Щербина, який провів для учнів екскурсію за маршрутом «Старе місто Черкаси».

     Від міськвиконкому і стели на честь автора плану забудови міста Вільяма Гесте екскурсанти пройшлися центральною частиною Черкас.

     Учні з цікавістю прослухали розповідь про життя черкасців ХІХ – поч. ХХ ст., про історію окремих будівель і пам’ятників.

     Сподіваємося, що проведені пізнавальні заходи сприятимуть подальшому вивченню учнями історії свого міста, свого народу.

Табір «Сосонка» збирає друзів

Уполювати «мамонта», побувати біля лісового озера та покататися Дніпром на катері – лише декілька із десятків найрізноманітніших розваг вихованців літнього табору відпочинку «Сосонка», що у с. Мельниках на Чорнобаївщині.

Протягом кожної 21-денної зміни в «Сосонці» проходить близько 50 різноманітних розважальних заходів. Це – екскурсії в Черкаси (із відвіданням парку «Сосновий бір» і катанням на прогулянковому катері), в музеї сіл Воронинці, Крутьки, в бібліотеку і храм Мельників, купання на пляжі, свято Нептуна, конкурси «містер» і «міс Сосонка», походи до лісового озера, на місцеву «Говерлу», з якої за багато кілометрів видно обласний центр. Передбачена низка патріотичних ігор, є розваги співочі й танцювальні. Дуже дітлахам подобається вечірній обмін враженнями при світлі свічок...

– Табір стоїть на трьох китах – цікавий відпочинок, якісне харчування і належні умови. Саме в такому порядку! – переконаний директор «Сосонки» Олексій Хотинський. – Ми відновили табір і працюємо вісім років. У нас не «євроремонт», але умови цілком гідні – не сиро, все пофарбовано, електрика в порядку, територію облаштовано, квітнуть квіти. Гарне соснове повітря. Спочатку в «Сосонці» відпочивали діти тільки з Чорнобаївщини, але в останні роки приїжджають також дітлахи із Черкас, Києва, Кременчука. Маленькі переселенці з Донбасу відпочивають за рахунок табору.

– Найперше – щоб діти були здорові, веселі, щоб їм подобалося в нас! – називає головну ціль своєї роботи в таборі старший вихователь Тетяна Шпетна. – Є й інші завдання – виховувати любов до природи, гуманне ставлення один до одного. Ми намагаємося навчити дітей поступатися один одному, вживатися в колектив. Миритися з сусідами по кімнаті. Всього цього ані в сім’ї, ані в школі дитина в повній мірі не навчиться, – каже Тетяна Володимирівна, яка сама багато років працює в одній із черкаських шкіл.

Родзинка програми табору – гра «пошук мамонта»: вожаті наряджаються мамонтами і ховаються в лісі. Діти стають лісовим племенем, придумують собі дикунські імена, розмальовуються дикунськими візерунками. Коли «мамонтів» знаходять, усі збираються на манежі й дають «мамонтам» веселі завдання. А наприкінці спійманих вихователів купають водою...

Катя Лукашенко із Черкас у «Сосонці» – вже втретє.

– Мені в «Сосонці» дуже сильно подобається. Я бувала і в інших таборах, але тут – найкраще! Удома в Черкасах я займаюся гімнастикою і сучасними танцями в клубі «Експресія». Тут, у таборі, проводяться концерти, і мені подобається показувати іншим дітям, чого я навчилася за рік. Кожен показує своє, бо в кожного з нас – свої таланти.

Інформує http://procherk.info/

Стартувала літня оздоровча кампанія-2016

     Стартувала літня оздоровча кампанія 2016 року. З 30 травня свою діяльність розпочали 787 закладів оздоровлення та відпочинку системи освіти області. Нині функціонує 607 пришкільних таборів відпочинку, у яких відпочиває 37 743 дитини, 178 таборів праці і відпочинку з денним перебуванням (6 318 дітей) та 2 позаміські оздоровчі заклади – база відпочинку Чигиринської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату, розташована на березі Дніпра у селі Вітове Чигиринського району та оздоровчий табір «Веселка» Монастирищенської спеціалізованої школи-інтернату «Обдарованість», у яких оздоровлюється 135 школярів.

     Разом з цим, знову свою діяльність розпочали літні мовні табори. Наразі функціонує 236 таборів, у яких охоплено 6 094 учні. А впродовж червня та липня додатково відкриються ще 7 мовних таборів для 350 дітей. Загалом влітку 2016 року буде організовано роботу 243 мовних таборів (6 448 дітей).

     Оздоровча кампанія лише стартувала і набирає обертів, тому згодом планується відкриття наметового табору Черкаського клубу юних моряків і 7 позаміських оздоровчих таборів. Оздоровчі заклади функціонуватимуть у Маньківському, Кам’янському, Жашківському, Уманському районах. Разом з цими функціонуватимуть 3 обласні оздоровчі заклади: табори «Мальва» та «Еврика» для творчо обдарованих дітей та учнів-членів МАН на базі обласного центру роботи з обдарованими дітьми та оздоровчий табір «Мрія» для дітей працівників сфери освіти.

Черкаська обласна державна адміністрація © 2019