Вхід
Статистика
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Формування читацьких інтересів при роботі з дитячою книгою

     Важливим і об'єктивним показником успішного формування в учнів читацьких інтересів, їхнього літературного розвитку є добровільна участь дітей в позакласних формах роботи з дитячою книгою.

 

     Позакласна робота з учнями початкових класів у Смілянській школі №3-колегіумі будується з урахуванням вимог програми, інтересів і бажань учнів. Види і форми позакласної роботи з дитячою книжкою, які педагоги початкових класів пропонують молодшим школярам, досить різноманітні. Серед них — літературні конкурси, ігри, видання рукописних журналів чи підручників, читання й індивідуальні усні виступи учнів про прочитане, екскурсії, бібліотечні уроки тощо.

     Різноманітність форм позакласної роботи з дитячою книгою, раціональний підбір методів їхнього проведення, тісний зв’язок з життям сприяють розвитку в учнів інтересу до творів мистецтва, до літературної і усної народної творчості.

     З метою раціонального проведення уроків роботи з дитячою книжкою крім класних занять вчителі протягом навчального року організовують бібліотечні заняття у шкільній та міській дитячих бібліотеках.

 

 

Як навчити дитину мислити

     Науковий експеримент є невід'ємною частиною на уроках хімії в Смілянській школі №3-колегіумі. У навчальному закладі створено систему роботи вчителів хімії, тому колегіанти добре знають, для чого проводять той чи інший дослід, яке теоретичне значення він має, яке положення підтверджує та на яке запитання допомагає відповісти.

     Юні дослідники завжди аналізують результати експерименту, щоб отримати чітку відповідь на поставлене запитання, встановити всі причини й умови, котрі привели до одержання даних результатів.

     Крім того, правильно організований експеримент виховує у колегіантів свідому дисципліну, розвиває творчу ініціативу, формує бережливе відношення до природи і здоров'я людини.

 

 

Формуємо життєві компетентності учнів

     Щоб учень став рівноправним учасником процесу освіти, необхідно озброїти його техніками та прийомами, спрямованими на розвиток пам’яті, уваги та образного мислення, сформувати навички дослідницької поведінки. Лише за такого розвитку кожна дитина відповідно зі своїми особистими властивостями та здібностями знайде себе і самореалізується.

     Як розвинути індивідуальні можливості кожної дитини й зберегти її психічне й фізичне здоров’я – ось проблема, над якою завжди замислювались і працювали педагоги. Тому темою, над якою працюють вчителі початкових класів Смілянської школи №3-колегіуму, є «Гуманізація навчально-виховного процесу, впровадження інноваційних технологій та формування життєвих компетентностей учнів щодо розвитку гармонійної особистості».

     Для підвищення рівня ефективності сучасного уроку класоводи школи №3-колегіуму широко впроваджують у практику своєї роботи елементи педагогічного досвіду своїх шкільних колег, педагогів міста, області, країни, з яким вони знайомляться, беручи активну участь у семінарах, тренінгах, конференціях, конкурсах різного рівня. Вони використовують інтерактивні технології навчання для формування компетентностей як інтегрованого результату навчальної діяльності.

     Педагоги вміло передають знання, формують уміння і навички, виховують своїх учнів добрими, самостійними, працьовитими дітьми. А прагнення до саморозвитку дає поштовх до самовдосконалення і під час літніх канікул, коли педагоги беруть участь у навчальних семінарах, продовжують вчитися, щоб потім ефективно та якісно навчати своїх учнів.

 

 

Знання англійської мови – ключ до успіху

     «Не тільки школярі, але й вчителі повинні весь час вчитися і самовдосконалюватися», – вважають педагоги Смілянської школи №3-колегіуму. Британська Рада в Україні, America House, студія освіти «СОВа» надають таку можливість вчителям англійської.

     Педагоги школи №3-колегіуму переконані, що англійська мова – це ключ до життєвого успіху, тому продовжують вдосконалювати свою майстерність і під час літніх канікул.

     Так, Наталія Голоднюк, вчитель англійської мови школи №3-колегіуму, тренер спільного проекту Британської Ради та ініціативи GoGlobal «Вчителі англійської мови – агенти змін» та викладач міжнародного проекту Capital English «English for Police», взяла участь у літній школі для вчителів англійської мови, що була організована студією освіти «СОВа» спільно з університетом КРОК. Школа діяла в Києві у липні цього року.

     Упродовж літа педагог зі Сміли опрацювала нові для себе матеріали з методики викладання англійської мови, навчилася планувати та проводити уроки згідно з найновішими методиками. Здобуті знання Наталія Голоднюк використовуватиме на заняттях зі своїми учнями.

 

 

Районний проект «Свобода»

     За ініціативи та підтримки районної державної адміністрації та громадського формування з охорони громадського порядку та державного кордону смт Чорнобай та Чорнобаївського району навесні 2017 року  стартував  районний учнівський проект «Свобода».

     Метою проекту є виховання у підростаючого покоління почуття патріотизму,  гордості за свій народ та відповідальності за своє майбутнє; виховання любові до рідного краю; усвідомлення дітьми значення  подій, що відбуваються в Україні, для збереження миру на землі; підтримка талановитих дітей; стимулювати молодих художників висловити свою громадянську позицію та створити мирний образ України шляхом свого творчого потенціалу;

     У рамках реалізації завдань проекту проведено районні конкурси малюнка, що були присвячені подіям на Майдані та подвигу захисників України.

     На завершення участі у проекті переможці конкурсів з 19 червня 2017 року розпочали створення спільного декоративного панно.

      Керувала творчим процесом керівник зразкового гуртка декоративно-ужиткового мистецтва «Юний художник» районного центру дитячої та юнацької творчості Ольга Стеблина.

     Результатом кропіткої роботи стало масштабне панно, в основу створення якого юні таланти вклали не тільки всю свою майстерність, але й тепло душі, адже лейтмотивом зображення є прагнення дітей до миру у всьому світі.

 

 

У Черкасах відбувся випускний вечір

     Випускний вечір відбувся у суботу в Черкасах. Майже півтори тисячі вчорашніх одинадцятикласників пройшли святковою ходою від площі Богдана Хмельницького до Соборної. Серед них – 23 «золотих» та 27 «срібних» медалістів. Очолили колону школярів міський голова Анатолій Бондаренко разом із ученицями Першої гімназії Міленою Гук та ЗОШ №11 Владиславою Барняковою.

      «Сьогодні особливий день. Ми вітаємо випускників 2017 року. Від того, який кожен із вас обере шлях, від того, які далі ви прийматимете рішення залежить ваше життя, а ще – життя нашого міста й країни в цілому, – звернувся до школярів черкаський мер Анатолій Бондаренко. – Мені б дуже хотілося, аби всі ви були щасливі. Нехай вам вдасться зробити більше, аніж вдалося нам. Працювати краще, аніж працюємо ми. Ви – інтелектуальний потенціал нашого міста. Ви – майбутнє нашої держави».

     Міський голова зазначив, що в Черкасах є ким пишатися. Цього року 15 випускників стали переможцями всеукраїнських олімпіад із різних дисциплін, ще 14 – стали кращими з кращих у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів членів Малої академії наук України, троє випускників із обласного центру отримали 200 балів за результатами ЗНО.

     Переможців конкурсу «Кращий випускник року» відзначили грошовою премією в розмірі 2 тисячі гривень. Зокрема, за високі досягнення в науково-дослідницькій роботі нагородили учня ФІМЛІ Артема Томіло, за спортивні успіхи – вихованця колегіуму «Берегиня» Олександра Савенка, за високі досягнення в музиці заохотили випускника ФІМЛІ Петра Криворотька, учня 28-ої школи Віталія Неділю відзначили за активну участь у суспільно-громадській діяльності.

     Від імені всіх школярів до присутніх звернувся випускник Першої міської гімназії Андрій Женжеруха, який подякував усім вчителям за їхню працю та запевнив, що «їхні уроки мудрості в майбутньому обов’язково стануть у нагоді».

     Не обійшовся святковий вечір без прощального вальсу. На щастя випускники випустили в небо символи миру – голубів та сотні повітряних кульок.

 

 

Дні сталої енергії від Центру дитячої та юнацької творчості м. Черкас

     Центр дитячої та юнацької творчості м. Черкас не залишився осторонь участі у проведенні Днів сталої енергії та представив власну святкову концертно-розважальну програму містянам.

     У ній взяли участь художні колективи та спортивний клуб хортингу "Стимул".

     Під час проведення святкової програми на центральній площі біля ЦДЮТ присутні мали змогу ознайомитися з кращими роботами переможців відкритого міського конкурсу "Екологічна казка", виставкою робіт вихованців фотостудії "Погляд" та відділу декоративно-прикладної творчості.

     Упродовж всього заходу діти брали участь в іграх та вікторинах, які проводили культорганізатори закладу.

Довідково:

     Європейський тиждень сталої енергетики - це ініціатива ЄС, започаткована 2006 року. Відтоді до святкувань долучаються сотні учасників – як прості громадяни, так і організації, інституції. Тиждень сталої енергетики є частиною кампанії ЄС, спрямована на збільшення джерел відновлюваної енергетики та покращення енергоефективності.

     У рамках Тижня на національному та регіональному рівні відбуваються різноманітні заходи за участю урядових структур, навчальних закладів, екологічних організацій, проектів ЄС, приватних компаній, що втілюють екологічні ініціативи, тощо.

     У 2011 році Україна вперше долучилась до Тижня сталої енергетики.

 

 

У шкільних таборах Черкас діти спілкувалися з носіями іноземних мов

     Цього року в рамках функціонування літніх мовних таборів шанувальники іноземних мов мали можливість вивчити щось нове та попрактикуватися з однолітками в майстерності володіння мовою. При навчальних закладах міста Черкас діяло 35 безкоштовних мовних таборів.

     - Під час роботи літнього мовного табору використовувалися методичні матеріали міжнародних освітніх організацій та рекомендації Міністерства освіти і науки України, - говорить вихователь пришкільного табору “HAPPY CAMPERS” ЗОШ № 7 Світлана Хатнюк. - Ми творчо підійшли до оформлення інтер’єру мовного табору: мотиваційних плакатів, назв та оформлення кабінетів. У кімнатах була створена затишна атмосфера для навчання і відпочинку.

     Співпраця учнів і вчителів у мовних таборах дала змогу учням по-іншому подивитися на вивчення іноземної мови – через творчість, гру, пісню – підсилити бажання вчитися та вдосконалювати свої знання.

     - Основним завданням роботи літніх мовних таборів було створення сприятливих умов для підвищення рівня володіння мовами, - зауважує директор департаменту освіти та гуманітарної політики Ігор Волошин. - Сім шкіл перемогли у Всеукраїнському проекті «GoCamp» завдяки цьому діти зможуть потоваришувати зі студентами та викладачами з Литви, США, Китаю, Бельгії.

     Протягом табірної зміни учні ознайомилися з інтернет-ресурсами, що допомагають зробити процес вивчення іноземної мови цікавим і захоплюючим.

     GoCamp – пришкільні табори нового формату, де за допомогою спеціально розробленої програми іноземні волонтери вчать школярів критичному мисленню, як будувати кар’єру та бути лідером і свідомим громадянином.

     Участь у проекті вибороли навчальні заклади ПМГ-210 учнів, СШ № 3 – 30, гімназія № 9 -100, СШ№27 - 30, СШ№ 28- 70, СШ № 17 – 150, ЗОШ №30 – 30. Усього - 620 дітей.

 

 

До Канівської школи завітав Всеукраїнський проект #Оlympic Lab

     Відділення Національного олімпійського комітету України у Черкаській області продовжує поширювати олімпійський рух Черкащиною. Цього разу за допомогою всеукраїнського проекту #Оlympic Lab.

     Днями учні Канівської спеціалізованої школи № 6 з поглибленим вивченням іноземних мов долучилися до проекту #Оlympic Lab за модулем «Історія олімпійського руху». Ознайомлював учнів з історією Олімпійських ігор стипендіат відділення, майстер спорту України зі стрільби із лука Олександр Гнатенко.

     З великою зацікавленістю учні слухали розповідь, запитували та долучалися до обговорення теми. Також школярі взяли участь у показовому майстер-класі зі стрільби з лука, під час якого вони мали можливість ознайомитися зі спортивним обладнанням та аксесуарами.

     «Дуже важливо, що Національний олімпійський комітет України впроваджує та підтримує реалізацію проектів, які спрямовані на залучення дітей, молоді до активної участі в олімпійському русі та спорті, а також налаштовує їх дотримуватися здорового способу життя», – зазначає Олександр Гнатенко.

     Відповідальний секретар відділення Національного олімпійського комітету України у Черкаській області Іван Урста передав до шкільної бібліотеки олімпійську літературу, а пришкільному табору – комплект м’ячів.

     На завершення заходу учасників проекту відзначили подарунками відділення НОК України у Черкаській області.

Інформує «Нова Доба» з посиланням на Відділення Національного Олімпійського комітету в Черкаській області

 

 

Завершилася зміна в таборі «Здоров’я» Черкаської санаторної школи-інтернату

     Ось і промайнули три тижні пришкільного оздоровчого табору «Здоров’я» Черкаської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату, промайнули досить швидко і залишили в пам'яті яскраві емоції та незабутні враження. Для кращої роботи в пришкільному таборі «Здоров’я» всю виховну роботу було сплановано відповідно до вікових особливостей та з урахуванням побажань батьків та дітей.

     Насамперед, педагоги опікувались оздоровленням дітей, прагнули організувати якнайкраще відпочинок для них. Під час роботи табору було проведено: екскурсії  до парку «Ювілейний», зоопарку, тераріуму, обласної дитячої бібліотеки, обласної філармонії, обласного краєзнавчого музею, археологічного музею, обласного художнього музею.

     У гостях у дітей побував ляльковий театр, мобільний планетарій.

     Також протягом табірної зміни організовано фізкультурно-оздоровчі естафети та конкурси, тренінги.

     Розважальна програма перебування дітей у таборі передбачала музичні ігри та конкурси «Караоке на майдані», «Міс та містер табір 2017», «Табір має таланти», «Літній настрій 2017», «Вмій дружбою дорожити», «Танцюймо на здоров’я», КВК.

     Адміністрація, педагогічний та медичний колективи навчального закладу приклали багато зусиль, щоб діти відпочили, оздоровились, дізнались багато нового та цікавого.

 

 

Відомого педагога зі Шполянщини привітали з ювілеєм

     17 червня 2017 року у Володимира Кравця особлива дата – 80 років від дня народження. Привітати з ювілеєм знатного на Шполянщині освітянина до його оселі завітали секретар міської ради Тетяна Каландирець та керуюча справами виконавчого комітету міської ради Тетяна Герус.

     У місті та районі Володимира Кравця всі знають як досвідченого працівника освіти, а колишні учні й колеги називають його мудрим наставником, відданим своїй справі педагогом, людиною з активною життєвою позицією.

     Заслуги Володимира Павловича перед освітою району важко переоцінити. Ця людина - яскравий приклад того, що вчителями не стають, ними народжуються. Має високі заслуги: «Відмінник освіти України» з встановленням кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії», присвоєне педагогічне звання «Старший учитель» або «Учитель-методист».

     Інформує «Нова Доба» з посиланням на Шполянську міську раду

 

 

Топильнянські велолюбителі опановують нові маршрути

http://www.shprvo.ck.ua/upload/images/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%B9%20%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%B6(277).jpg

     Ось уже шостий рік під час оздоровчої кампанії вихованці Топильнянського НВК, що на Шполянщині, організовують велозаїзди. Починали із сусідньої Лозуватки і з кожним роком додавали кілометрів та, звісно, отримували більше позитивних емоцій.

     Не винятком стало й це літо, адже велогрупа відвідала село Козацьке Звенигородського району. За традицією першим місцем, до якого завітали, стала школа. Працівники Козацького НВК провели екскурсію й розповіли цікаві факти з історії свого навчального закладу. Потім мандрівники відвідали парк, що розташований в центрі села, побачили пам’ятний знак козакам, які заснували село. Найцікавішими із усієї екскурсії стали відвідини приватного музею «Садиба козака», власником якого є житель села Олег Голуб.          Там діти ніби занурилися в добу козацтва: одягали козацький одяг, пробували грати на бандурі, тримали шаблі та пістолі, піднімалися на оглядову вишку. Та найзахоплюючим моментом став постріл із справжньої гармати.

     Утомлені, але задоволені повернулися додому, обговорюючи побачене й плануючи маршрут наступного року.

 

 

У Золотоноші відбулося функціональне навчання з цивільного захисту

     З 15 по 16 червня 2017 року в м. Золотоноші відбулося функціональне навчання керівного складу і фахівців навчальних закладів, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту. Навчання проводили начальник обласних та міста Черкаси курсів підвищення кваліфікації керівних кадрів  Юрій Драговоз  та заступник начальника штабу цивільного захисту управління освіти і науки облдержадміністрації  Микола Герман.

     Присутні на заняттях  отримали цінну та важливу інформацію, чіткі рекомендації щодо здійснення заходів з питань цивільного захисту.

     Підсумком занять стало успішне складання вихідних тестів.

 

 

Патріотично «підковані» колегіанти

     Відпочинок у пришкільному таборі «Сонечко» Смілянської школи №3-колегіуму щодня радує табірчан цікавими заходами та новими відкриттями. Нещодавно тут відбувся День патріота. Справжні патріоти мають не лише любити свою країну, а й добре знати розмаїття її культурно-історичних пам’яток. Тож цього дня діти мали змогу стати учасниками патріотичної гри-квесту «Золота підкова Черкащини».

     Подорожуючи станціями, колегіанти змогли показати себе справжніми знавцями культурних пам’яток, символіки нашої держави. Маленькі ерудити відповідали на питання, що стосуються історії нашого краю з такою легкістю, що можна з впевненістю сказати, що вони не лише люблять нашу країну, а цікавляться її історією та здобутками. Тож такий відпочинок учнів є не лише розвагою, а й додатковою сходинкою для отримання нових знань та вмінь!

 

 

«Козацький гарт» гартує юних патріотів

     Результатом пошуку нових ефективних форм патріотичного виховання на Маньківщині стала організація міжшкільного військово-патріотичного табору «Козацький гарт», що вперше розпочав свою роботу влітку 2016 року. У 2017 році робота табору була продовжена, а вихованцями «Козацького гарту» стали 129 учнів 10-их класів тринадцяти навчальних закладів району.

     Планом роботи табору було передбачено вивчення історії Збройних сил України, поглиблення знань  вихованців з тактичної підготовки, топографії, маскування, ведення розвідки, стрільби бойовими патронами та ін. Навчальна робота в таборі вдало була поєднана зі спортивно та культурно-масовою роботою.

     Кадровий склад педагогічних працівників табору - вчителі предмета «Захист Вітчизни», серед яких офіцери запасу, учасники АТО, вчителі фізичної культури, заступник з виховної роботи, практичний психолог, - дозволяв здійснювати якісну навчальну та виховну роботу. Загалом організацією роботи двох змін табору займалося 16 педагогічних працівників.

     Відгуки вихованців табору, батьків, вчителів свідчать про те, що все задумане вдалося.

 

 

Літо з іноземними мовами

     Гідним завершенням 2016/2017  навчального року  стала робота  літніх мовних таборів у загальноосвітніх навчальних закладах міста Умані №4,8,9,11, НВК-міській гімназії, НВК№7-колегіумі, НВК№10-медичній гімназії, що працювали з 29 травня по 12 червня 2017 року. Їхньою метою  було вдосконалення мовної компетентності учнів, підвищення мотивації до вивчення англійської та німецької мов. Літні мовні табори стали  осередком  сучасної освіти, творчого розвитку  дітей.  Протягом тематичних днів з дітьми проводилися екскурсії,  різноманітні ігри, квести, майстер-класи, конкурси.

     Жарти, гарний настрій панували впродовж усіх днів роботи таборів. Всього у літніх мовних таборах відпочило  316 учнів.

     З 12 червня 2017 року розпочав роботу літній англомовний табір спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №12 з поглибленим вивченням англійської мови. Він буде функціонувати в рамках реалізації спільного проекту „Go Camps” громадської організації GoGlobal  та  Міністерства освіти і науки України.

     Літо з іноземними мовами продовжується.

 

 

З перемогою в конкурсі «Сучасна автентична духовна пісня» повернулися учні Черкаської санаторної школи-інтернату

     Музичний фестиваль  VIRA FEST, ініціатором та організатором якого виступила громадська організація Громадянський рух «За процвітання Черкащини», цього літа знову сколихнув козацьку столицю Чигирин. 3 червня 2017 року вокальний колектив «Квіткограй» Черкаської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату став учасником конкурсу «Сучасна та автентична духовна пісня», що  відбувся у рамках фестивалю.

     Діти вразили глядачів та журі мелодійним різноголоссям, зворушливими композиціями. За результатами конкурсу з-поміж усіх учасників вони посіли почесне І місце у номінації «Аматори сцени» та були нагороджені дипломом і грошовою винагородою.

     Вокальний колектив школи-інтернату перебуває у постійному творчому пошуку та має оригінальне творче обличчя і високу сценічну культуру. «Дивограй» постійно підвищує свою виконавську майстерність та своїми виступами дарує глядачам радість і незабутні приємні враження.

 

Відпочиваємо навчаючись

     Прагнучи поєднати навчання із захоплюючим відпочинком, для учнів Смілянської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №12 організовано літній мовний табір “The Creatives”, основною метою якого є удосконалення мовленнєвих навичок, подолання психологічного та мовного бар’єрів, розвиток творчих здібностей школярів.

     Цього року його учасниками стали учні 4-7 класів, які кожного дня беруть участь у роботі творчих майстерень (лінгвістичної, акторської, дизайнерської, театральної). Вихованці табору є активними учасниками лінгвістичних ігор та інтерактивних вправ, створюють постери, організовують флешмоби. Всі враження та емоції відображаються в щоденниках успіху, створених в стилі «hand-made» у вигляді емблем загонів.

     Це літо для учасників мовного табору – особливе, тому що вони мають унікальну можливість поспілкуватися з носіями англійської мови, волонтерами, представниками міжнародної організації «Operation Rebuilt».

 

День моди і дизайну в Черкаській спеціальній школі-інтернат

     9 червня 2017 року в КЗ «Черкаська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів» пройшов День моди і дизайну.

     Свою креативність та творчий підхід вихованці навчального закладу мали нагоду проявити під час кункурсу-дефіле «Етностиль сьогодення», майстер-класу з боді-арту, конкурсу перукарів та модельєрів, конкурсу «Заплети косу-дівочу красу».

     Тематичний день у школі-інтернаті видався змістовним та цікавим, дітвора отримала безліч позитивних емоцій.

 

 

Виховання свідомих еко-лідерів

     Учні та вчителі Смілянської школи №3-колегіуму завжди пам’ятають слова відомого німецького письменника Йоганна Вольфганга Гете, який свого часу писав: «Хто не знає іноземних мов, той нічого не розуміє і в своїй рідній мові». Тому початок роботи мовного табору «Eco-leaders Camp» є справжнім святом для його учасників, адже іноземну мову діти хочуть знати так добре, як і рідну українську.

     Бажаючих потрапити до мовного табору завжди багато. Тому спочатку учні проходять конкурсний відбір, адже попереду чекає не лише цікавий відпочинок, а й відповідальна робота.

     Роботу мовного табору «Eco-leaders Camp» передусім зорієнтовано на формування внутрішньої мотивації через впровадження сучасних технологій, у тому числі інтерактивних форм, та використання різноманітних форм роботи.

     Кожен день мовного табору ретельно сплановано для того,  щоб дітям було максимально цікаво та комфортно. Саме тому вчителі іноземної мови активно залучають учнів до проектної діяльності, грають в ігри, знімають влоги та докладають максимум зусиль, щоб виховати свідомих еко-лідерів.

     Спілкування з іноземцями, які вже традиційно є незмінними гостями школи, сприяє підвищенню результативності вивчення іноземної мови та полегшує процес оволодіння нею. Адже основна мета мовного табору  - практичне застосування знання з мов, отриманих протягом навчального року. Так, дуже цікавим та змістовним було спілкування з гостем, волонтером із Великобританії Андріано

Черкаська обласна державна адміністрація © 2017