Вхід
Статистика
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Святкові заходи до Дня Збройних сил України в Черкаській санаторній школі-інтернат

     До Дня Збройних сил України в Черкаській загальноосвітній санаторній школі-інтернат  I-II ступенів Черкаської обласної ради відбулася низка тематичних заходів.

      Учні шостих класів разом із вихователями підготували виховний захід «Один день армійського життя».

     Учасники святкової конкурсної програми відчули себе справжніми захисниками Вітчизни. Хлопці показали свою спритність, кмітливість, вміння проявити себе у складній ситуації. Презентації та відеоролики на військову тематику урізноманітнили змістовну наповнюваність заходу.

     На свято завітали подружжя Олександра та Катерини Кутніх. Олександр – учасник АТО, Катерина – працівник військового шпиталю. Шановні гості під час виступу поділилися своїми життєвими історіями, які торкнулися сердець усіх присутніх.

 

 

Тиждень права у Смілянській школі №3-колегіумі

     З 4 по 8 грудня у Смілянській школі №3-колегіумі пройшов Тиждень права.

     Тиждень права у закладі освіти допоміг не тільки розширити знання дітей в царині своїх прав та свобод, а й також усвідомити необхідність виконання своїх обов’язків перед державою та суспільством.

     У ході проведення тематичного Тижня права організатори поставили за мету не тільки з’ясувати позицію учнів стосовно проблеми прав дитини, а й сформувати громадянську активність учнів, виховати принциповість, нетерпимість щодо порушення прав, обґрунтувати юридичне закріплення прав та свобод юних членів суспільства.

     У рамках Тижня права були проведені різноманітні заходи як освітнього, так і творчого напрямку, до участі у яких було залучено дітей всіх  категорій, з урахуванням їхніх вікових особливостей, знань та інтересів.

  • Переконані, що проведення предметного тижня допомогло учням збагатити свої знання в області права, набути навички їх застосування на практиці, сприяло вихованню правової культури молоді, - зазначають учителі школи-колегіуму.

 

У Смілі за участі представників батьківських комітетів обговорили питання розвитку ЗНО в умовах державно-громадського управління

     Нещодавно у рамках реалізації регіонального проекту «Розвиток зовнішнього незалежного оцінювання  в умовах державно-громадського  управління та місцевого самоврядування на засадах довіри та партнерства» на базі НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3-колегіум» Смілянської міської ради відбулося розширене засідання ради голів батьківських комітетів та батьківського клубу «Добродій». Участь у заході взяли директор Київського регіонального центру оцінювання якості освіти Світлана Сакаєва та проректор з питань зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників» Наталія Лісова.

http://osvita.smila.com/images/thumbnails/200x150-images-foto-3scl-27.11-dscn9450.jpg

     Окрім голів загальношкільних батьківських комітетів були запрошені й голови батьківських комітетів випускних 11 класів, а також відповідальні за проведення зовнішнього незалежного оцінювання та пункти тестування в закладах освіти.

     Наталія Лісова подякувала смілянам за якісне проведення зовнішнього незалежного оцінювання в місті, що організовується  впродовж  десяти років не лише  для його випускників, а й для учнів із інших міст та районів області. Вона відзначила високий рівень підготовки одинадцятикласників до незалежних іспитів та запросила до участі батьків як спостерігачів екзаменаційного процесу, що розпочнеться 22 травня 2018 року. Також Наталія Іванівна звернула увагу на значимість батьківського самоврядування, співпрацю із педагогічними колективами відповідно до нового Закону «Про освіту», а також  надала інформацію щодо можливості учнів шкіл брати участь у пробному тестуванні (безкоштовному), що проходитиме  на базі Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького.

     Світлана Сакаєва детально розповіла про особливості проведення державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання в 2018 році; наголосила на  відповідальності кожного випускника  за власний вибір предметів, грамотне оформлення документів під час реєстрації. На запитання батьків гості надали вичерпні відповіді.

     У роботі з батьками  взяли участь  начальник управління освіти, молоді та спорту Незнанова Н.О., заступник начальника управління освіти, начальник відділу освіти Яцина М.А. та завідувач методичного кабінету Руденко В.Б.

 

     За повідомленням управління освіти, молоді та спорту Смілянської міської ради

 

 

Україна пам`ятає

     Кожен народ має свої традиції, історію, пам’ять. Минуло багато років від часу страшної трагедії Голодомору 1932-1933 років, проте донині ця тема не може бути байдужою для кожного з нас.

23 листопада у Комунальному закладі «Корсунь-Шевченківський багатопрофільний навчально-реабілітаційний центр «Надія» Черкаської обласної ради» з метою виховання поваги до історичного минулого України та вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років для учнів 5-11 класів була проведена загальношкільна лінійка-реквієм "Голодомор в Україні – біль нашого народу".

     У рамках заходу школярі перегорнули сумні сторінки історії України, хвилиною мовчання вшанували пам’ять померлих від голоду у 1932-1933 роках.

Також 23 листопада бібліотекарем закладу Буц Ж.П. та учнями 8-х класів підготовлено і проведено  урок-реквієм «Запалімо свічку». Щемний спомин про гірке минуле українського народу - у словах старшокласників, комп'ютерній презентації "Геноцид проти українського народу", відеоролику "Голодомор. Україна пам'ятає", пісні О.Білозір "Свіча".

     У шкільній бібліотеці оформлено виставку літератури «Чорні сторінки історії». У кабінеті історії облаштовано інформаційний куточок «Голодомор 1932-1933 рр.» з фотоматеріалами тих жахливий подій.

24 листопада у Центрі відбувся загальношкільний захід «Голодомор - трагедія людства, під час якого учні переглянули архівні матеріали того часу, які тривалий час не оприлюднювались.

25 листопад вихованці та працівники закладу долучилися до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті!”. Хвилиною мовчання та горінням свічок згадали закатованих голодом жертв геноциду українського народу.

 

 

О слово рідне, хто без тебе я!

    До відзначення Дня української писемності і мови долучилася вся шкільна родина  (486 осіб) Черкаської загальноосвітньої санаторної школи- інтернату І-ІІ ступенів Черкаської обласної ради.

     День розпочався музичним дивертисментом. Коридорами школи лунали пісні про українську мову, її красу і велич. А з метою виховання в учнів поваги до українських символів-оберегів відбулася акція «Одягни український бренд - вишиванку».

     Змістовною та пізнавальною для вихованців стала лінійка «З рідним словом міцніє держава».

     Виставка «Говоримо українською» вкотре нагадала учням про культуру спілкування, важливість нормативної лексики.

      Естафету написання диктанту розпочали вчителі та вихователі  школи на чолі з адміністрацією, а потім долучилися до неї учні 2-9-х класів.

     Також до Дня української писемності та мови з метою формування в учнів любові до рідної мови, бажання її вивчати, удосконалювати мовленнєві здібності та з метою виховання патріотизму у школі проведено класні виховні години на тему  «Допоки є Шевченка мова, то доти Україна є» (5-9 класи).

     Свої знання української мови, звичаїв, традицій рідного народу продемонстрували учні 7-8-х класів, взявши участь в інтелектуально-розважальній грі «О слово рідне, хто без тебе я!».

     День пройшов насичено й цікаво. І хоча не всім вдалося бездоганно написати конкурсну роботу, проте в душі лишилося багато приємних вражень, поповнилася скарбничка знань.

 

 

Учні Черкаської спеціальної школи-інтернат взяли участь у І етапі Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

     9 листопада 2017 року в КЗ «Черкаська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів» відбувся тематичний захід, присвячений Міжнародному Дню української мови та писемності "Відомий і не відомий український меценат Петро Яцик", який організували та провели учителі української мови та літератури і волонтери, меценати спонсори закладу освіти.

     Також учні взяли участь у І етапі Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

     Метою проведення заходу було виховання любові до української мови, ознайомлення з життєвим шляхом мецената і філантропа Петра Яцика, відомого своїм вагомим вкладом у фінансування українознавства на Заході та в Україні.

 

 

Смілянська школа №3-колегіум – учасник пілотного проекту «Нова українська школа»

     Цікавим і змістовним є життя школярів Смілянської школи № 3-колегіуму, які беруть участь у  пілотному  проекті «Нова українська школа».

     Кожен тиждень тематичний.  Нещодавно проходив тиждень «Ми – підприємливі», протягом якого учні 1-А класу ознайомилися з різноманітним світом професій, шукали відповіді на такі проблемні питання, як «Чи кожна людина може бути підприємливою?», «Як здійснити задумане й отримати добрі результати?».

     Співавтором одного з уроків стала Геріх І.С., мама учениці. Ірина Сергіївна не тільки розповіла про особливості організації власного бізнесу, а й показала яскраву презентацію, в якій у доступній формі продемонструвала особливості здійснення підприємницької діяльності.

 

 

Обмін досвідом – елемент професійного зростання

     2 листопада 2017 року з метою обміну досвідом до КЗ «Черкаська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради» завітали вчителі-логопеди, вчителі-дефектологи, вихователі, які проходять курси підвищення кваліфікації в КНЗ "Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради".

     Протягом зустрічі заступник директора з виховної роботи щколи-інтернату Коваль Н.О. та заступник директора з навчальної роботи Черноусова Н.М. провели екскурсію, майстер-клас за напрямком "Інноваційні методики у роботі з дітьми з особливими потребами", ознайомили з системою виховної роботи закладу.

 

 

Канікули у вчителів Черкаської санаторної школи-інтернату

     Педколектив Черкаської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І-ІІ ступенів Черкаської обласної ради з користю провів осінній канікулярний період.

     Розпочав свій «відпочинок» колектив  із консиліуму вчителів та вихователів, які працюють у 5-х класах. Під час зустрічі вчителі старшої школи та початкових класів розглянули питання адаптації учнів, поділилися досвідом  стосовно навчання та виховання учнів-п’ятикласників.

     Також  для вчителів та вихователів відбувся психолого-педагогічний семінар «Компетентність – ключ до оновлення змісту освіти».

     Учителі української мови та літератури відвідали засідання міського методичного об’єднання, що відбулося у Черкаській ЗОШ № 19.

     Протягом осінніх канікул у закладі відбулися навчання з охорони праці, які завершилися успішним складанням екзамену з техніки безпеки усіма працівниками школи.

     Родзинкою канікулярних днів став  методичний семінар «Салон інновацій», де розглядалася тема «Упровадження інноваційних технологій в освітній процес». Під час заходу педагоги пройшли тест на знання Закону «Про освіту», обговорили шляхи впровадження компетентнісного підходу в навчанні в нових умовах, спробували себе в ролі учнів.

     Канікулярний тиждень закінчився проведенням засідань шкільних методичних об’єднань, на яких розглядалися підсумки перших двох місяців навчання  і була спланована робота на другу половину І семестру. Також відбулося чергове заняття «Школи молодого вихователя».

  • Отож, відпочили з користю, - зазначають учителі санаторної школи-інтернату.

 

 

У Черкаські спеціальній школі-інтернат проведено загальношкільні батьківські збори

     27 жовтня 2017 року в КЗ «Черкаська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради» проведено загальношкільні батьківські збори, на яких обговорювалися поточні питання діяльності закладу та освітнього процесу.

     На захід було запрошено працівника патрульної поліції м. Черкас Голик А.О., яка виступила з бесідою "Профілактична роз'яснювальна робота напередодні осінніх канікул. Інструктаж з техніки безпеки для батьків"

     Щодо питання "Батьки-діти-закон"  було заслухано соціального педагога Лєнську О.В.

     На завершення зустрічі заступник директора з виховної роботи Коваль Н.О. представила презентаційну доповідь з проблематики «Батьки - діти».

 

 

Учні Смілянської школи №3-колегіуму побували на малій батьківщині Великого Кобзаря

     Делегація учнів 3-го класу Смілянської школи №3-колегіуму відвідала малу батьківщину великого українського поета Тараса Григоровича Шевченка.

     Протягом подорожі діти побували в музеях села Моринці та Шевченкового. Третьокласники з цікавістю слухали розповідь екскурсоводів про життєвий і творчий шлях Тараса.

     Також ознайомилися з побутом української родини ХІХ століття. А ще вшанували пам'ять Катерини Шевченко, поклавши квіти до її могили.

  • Діти мріяли побувати у тих місцях, де зростав, писав свої перші рядки та робив замальовки майбутній геній українського народу. Тож поїздка видалася надзвичайно пізнавальною та корисною для молодого покоління, - ділиться враженнями класний керівник.

 

 

З козаків візьмемо приклад!

     Традиції нашого народу – справжній скарб, який потрібно оберігати та дбайливо передавати із покоління в покоління. Народна пісня, обряди та звичаї – справжнє відображення душі українців.

Одним із напрямків роботи Черкаської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату I-II ступенів ЧОР щодо формування громадянської культури, нацiональної свiдомостi учнiв, пробудження iнтересу до поглибленого вивчення iсторiї та культурних надбань українського народу є проведення заходів, пов’язаних з пропагандою кращих традицій та звичаїв українців.

Так, з нагоди Дня Українського козацтва у школі було проведено спортивно-розважальне свято «З козаків візьмемо приклад», метою якого стало поглиблення знань учнів про запорізьких козаків, їхні традиції, побут, звичаї.

     Свято розпочалося на урочистій лінійці, де під звуки козацького маршу учасники пройшли парадною колоною та презентували свої команди. У ході змагань хлопці та дівчата показали свою спритність, силу та знання з історії.

  • Можна впевнено сказати, що учням цікаві подібні заходи, адже вони викликають інтерес до занять фізичною культурою і спортом, мотивують до здорового способу життя, а приклади козацтва здатні сформувати у молодого покоління силу волі, витривалість, уміння долати життєві труднощі тощо, - зазначають організатори козацького свята.

 

Справжніх козачат виховують у Канівській санаторній школі-інтернаті

     У рамках Тижня козацької слави для учнів Канівської санаторної школи-інтернату проведено захід «Наша мрія крилата - стати справжніми козачатами».

     Протягом тематичного заходу учні згадали буремні сторінки українського козацтва: виникнення Запорізької Січі, як жили і чим займалися українські лицарі. Також у віршах та піснях вшанували вірних синів українського народу, які зараз боронять кордони нашої держави.

     Свято видалося насиченим та емоційним. Юні козачата довели, що козацькому роду нема переводу.

 

 

Учні Смілянської школи № 3-колегіуму любувалися «перлиною біля Чорного моря»

     14-15 жовтня учнів 8-А класу Смілянської школи №3-колегіуму гостинно зустріла українська перлина на узбережжі Чорного моря - місто Одеса.

     З історією та сучасністю південного міста восьмикласники зустрілись на Приморському бульварі, Дерибасивській, Єкатерининській вулицях, на Грецькій площі, в Аркадії, у невеличких колоритних одеських двориках.

     Глибоко вразила дітей екскурсія до музею партизанської слави «Катакомби», що розташований в селі Нерубайське: затамувавши подих, проходили вони темними, вологими лабіринтами підземелля, в якому більше двох років переховувалися захисники міста-героя.

     Та наостанок яскравим враженням стала екскурсія знімальними павільйонами Одеської кіностудії. Діти побачили, де і як народжувались шедеври вітчизняного кіно.

 

 

Свято до Дня Українського козацтва

     12 жовтня 2017 року  в Домантівському НВК відбулося свято до Дня Козацтва «Ми роду козацького діти – землі української цвіт», у рамках якого козацький клас та всі учні школи склали присягу козака (козачки) Українського козацтва на вірність Україні та українському народу, пройшовши посвяту у козаки.

 

     Присягу склали 88 учнів Домантівської сотні; кожен учень отримав «Універсал», що засвідчував новий статус учнів з побажаннями досягнень у навчанні, військово-патріотичному та фізичному вишколі, національного  ідейно-духовного гарту у справі підготовки до захисту незалежності і територіальної цілісності, безпеки України.

     На святі були присутні представники місцевої влади, козацтва, духовенства, творчі колективи та громадськість.

     Після урочистої посвяти юні козачата продемонстрували свої вміння, спритність та знання на козацьких випробуваннях «Заморочки з бочки», «Втеча з полону», «Кашовари», «Вершники» та ін.

 

 

У Черкаській санаторній школі-інтернаті стартував І етап VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу  учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

 

Геніальний творець!

У безсмертних рядках «Заповіту»

Ти навіки живи й полиновими травами мрій!

Твоє слово повік буде в пам’яті нації жити

Невгасимим вогнем, джерелом для майбутніх надій

 

     З метою вшанування творчої спадщини Тараса Григоровича Шевченка, піднесення престижу української мови та літератури у молодого покоління, підвищення рівня мовної культури, виховання почуття гордості за свій народ, любові до рідного краю, виявлення творчо обдарованої молоді, розвитку її потенціалу, виховання у молодого покоління поваги до мови і традицій свого народу, підвищення рівня мовної освіти в Україні 10 жовтня 2017 року відбулися урочистості з нагоди початку VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу  учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. 

     Цікавим і змістовним, святковим та урочистим став цей день для учнів Черкаської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І-ІІ ступенів Черкаської обласної ради. Вже вранці в школі лунали пісні на слова Тараса Шевченка.

     Розпочався конкурс святковою лінійкою «З Кобзарем у серці», де звучали вірші про мову, її красу і багатство, вагомість Шевченкового слова. Змістовними словами та грайливими мелодіями влилися пісні до дитячих душ.

     Зі становленням та розвитком української мови ознайомила учнів презентація «Учітесь, думайте, читайте...», а радіогазета «Шевченка пророчі слова» привернула увагу слухачів до пророчих слів Кобзаря.

     Класні керівники організували виховні заходи „Іду з дитинства до Тараса” (5 – 7класи), „Ти в моєму серці, Україно, думою Шевченка гомониш” (8, 9 класи).

     Після святкової лінійки учні школи написали творчі роботи, у яких розкрили своє бачення краси рідної мови, природи,  пророцтва Шевченкових слів.

 

     Учні та вчителі школи-інтернату мали змогу ознайомитися з книжково-ілюстративною виставкою «Уклін тобі, Кобзарю!», яку організувала бібліотекар школи Капля В.І. Виставку із задоволенням відвідували школярі як молодших, так і старших класів.

     Серед п’ятикласників відбувся конкурс юних художників «Чарівний пензель», у рамках якого дітлахи із захопленням поринули у світ творів Великого Кобзаря.

     З учнями 6 класів проведено літературний конкурс читців-декламаторів „У нашім раї на землі...”.

     Літературну вікторину «Вінок шани Кобзареві» було проведено для учнів 7 класів, протягом якої школярі пригадали факти життя та творчості Шевченка.

     Заочна віртуальна відеоекскурсія «Шевченко і світ», «Мистецька спадщина Т.Г.Шевченка» для учнів 9, 8 класів не залишила байдужим жодного глядача. Під час подорожі Шевченківськими шляхами учні ознайомилися із місцями перебування Т. Шевченка в різні етапи його життя, його живописною спадщиною.

       «Про геніального поета-борця Тараса Григоровича Шевченка ми, здається, знаємо все. Однак у котрий раз спиняємося перед величчю генія, вчитуємося і вдумуємося, вслухаємося в його незнищенного безсмертного «Кобзаря», - наголошують учасники проведених заходів.

 

 

Учні Смілянської школи № 3 – колегіуму побували у Місті професій

     Другий рік вивчають учні 2-А класу Смілянської школи №3-колегіуму цікавий предмет «Азбука споживача». На уроках вони знайомляться з видами товарів, вчаться вибирати їх стосовно своїх потреб та безпечності для здоров’я. -->

Черкаська обласна державна адміністрація © 2017