Вхід
Статистика
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Учні Смілянської школи № 3-колегіуму любувалися «перлиною біля Чорного моря»

     14-15 жовтня учнів 8-А класу Смілянської школи №3-колегіуму гостинно зустріла українська перлина на узбережжі Чорного моря - місто Одеса.

     З історією та сучасністю південного міста восьмикласники зустрілись на Приморському бульварі, Дерибасивській, Єкатерининській вулицях, на Грецькій площі, в Аркадії, у невеличких колоритних одеських двориках.

     Глибоко вразила дітей екскурсія до музею партизанської слави «Катакомби», що розташований в селі Нерубайське: затамувавши подих, проходили вони темними, вологими лабіринтами підземелля, в якому більше двох років переховувалися захисники міста-героя.

     Та наостанок яскравим враженням стала екскурсія знімальними павільйонами Одеської кіностудії. Діти побачили, де і як народжувались шедеври вітчизняного кіно.

 

 

Свято до Дня Українського козацтва

     12 жовтня 2017 року  в Домантівському НВК відбулося свято до Дня Козацтва «Ми роду козацького діти – землі української цвіт», у рамках якого козацький клас та всі учні школи склали присягу козака (козачки) Українського козацтва на вірність Україні та українському народу, пройшовши посвяту у козаки.

 

     Присягу склали 88 учнів Домантівської сотні; кожен учень отримав «Універсал», що засвідчував новий статус учнів з побажаннями досягнень у навчанні, військово-патріотичному та фізичному вишколі, національного  ідейно-духовного гарту у справі підготовки до захисту незалежності і територіальної цілісності, безпеки України.

     На святі були присутні представники місцевої влади, козацтва, духовенства, творчі колективи та громадськість.

     Після урочистої посвяти юні козачата продемонстрували свої вміння, спритність та знання на козацьких випробуваннях «Заморочки з бочки», «Втеча з полону», «Кашовари», «Вершники» та ін.

 

 

У Черкаській санаторній школі-інтернаті стартував І етап VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу  учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

 

Геніальний творець!

У безсмертних рядках «Заповіту»

Ти навіки живи й полиновими травами мрій!

Твоє слово повік буде в пам’яті нації жити

Невгасимим вогнем, джерелом для майбутніх надій

 

     З метою вшанування творчої спадщини Тараса Григоровича Шевченка, піднесення престижу української мови та літератури у молодого покоління, підвищення рівня мовної культури, виховання почуття гордості за свій народ, любові до рідного краю, виявлення творчо обдарованої молоді, розвитку її потенціалу, виховання у молодого покоління поваги до мови і традицій свого народу, підвищення рівня мовної освіти в Україні 10 жовтня 2017 року відбулися урочистості з нагоди початку VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу  учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. 

     Цікавим і змістовним, святковим та урочистим став цей день для учнів Черкаської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І-ІІ ступенів Черкаської обласної ради. Вже вранці в школі лунали пісні на слова Тараса Шевченка.

     Розпочався конкурс святковою лінійкою «З Кобзарем у серці», де звучали вірші про мову, її красу і багатство, вагомість Шевченкового слова. Змістовними словами та грайливими мелодіями влилися пісні до дитячих душ.

     Зі становленням та розвитком української мови ознайомила учнів презентація «Учітесь, думайте, читайте...», а радіогазета «Шевченка пророчі слова» привернула увагу слухачів до пророчих слів Кобзаря.

     Класні керівники організували виховні заходи „Іду з дитинства до Тараса” (5 – 7класи), „Ти в моєму серці, Україно, думою Шевченка гомониш” (8, 9 класи).

     Після святкової лінійки учні школи написали творчі роботи, у яких розкрили своє бачення краси рідної мови, природи,  пророцтва Шевченкових слів.

 

     Учні та вчителі школи-інтернату мали змогу ознайомитися з книжково-ілюстративною виставкою «Уклін тобі, Кобзарю!», яку організувала бібліотекар школи Капля В.І. Виставку із задоволенням відвідували школярі як молодших, так і старших класів.

     Серед п’ятикласників відбувся конкурс юних художників «Чарівний пензель», у рамках якого дітлахи із захопленням поринули у світ творів Великого Кобзаря.

     З учнями 6 класів проведено літературний конкурс читців-декламаторів „У нашім раї на землі...”.

     Літературну вікторину «Вінок шани Кобзареві» було проведено для учнів 7 класів, протягом якої школярі пригадали факти життя та творчості Шевченка.

     Заочна віртуальна відеоекскурсія «Шевченко і світ», «Мистецька спадщина Т.Г.Шевченка» для учнів 9, 8 класів не залишила байдужим жодного глядача. Під час подорожі Шевченківськими шляхами учні ознайомилися із місцями перебування Т. Шевченка в різні етапи його життя, його живописною спадщиною.

       «Про геніального поета-борця Тараса Григоровича Шевченка ми, здається, знаємо все. Однак у котрий раз спиняємося перед величчю генія, вчитуємося і вдумуємося, вслухаємося в його незнищенного безсмертного «Кобзаря», - наголошують учасники проведених заходів.

 

 

Учні Смілянської школи № 3 – колегіуму побували у Місті професій

     Другий рік вивчають учні 2-А класу Смілянської школи №3-колегіуму цікавий предмет «Азбука споживача». На уроках вони знайомляться з видами товарів, вчаться вибирати їх стосовно своїх потреб та безпечності для здоров’я.

     Але відчути себе по-справжньому дорослими змогли, відвідавши цього тижня дитячий розважальний центр «Країна свят», зокрема побувавши у «Місті професій».

     Поділившись на групи, діти під керівництвом досвідчених аніматорів випробовували себе у ролі лікарів, фармацевтів, лаборантів, опинившись у  майже справжньому лікувальному закладі. Інша група  у цей же час стала «справжнісінькими» правоохоронцями. Потім  групи опинилися у міні-маркеті та  пожежній частині. І у кожної з них були свої завдання, форма та атрибути. 

 

     Майже три години цікавого дорослого життя промайнули, неначе мить. З новими знаннями, набутим досвідом та  гарним настроєм  повернулися  діти з екскурсії.

 

 

Тиждень знавців математичних наук в Черкаській санаторній школі-інтернаті

     З 2 жовтня по 6 жовтня у Черкаській загальноосвітній санаторній школі-інтернаті І-ІІ ступенів Черкаської обласної ради проходив Тиждень математики, фізики та інформатики, завданням якого було визначено підвищити інтерес учнів до навчальної діяльності, пізнання дійсності та самих себе, а також виховання самодисципліни та самоорганізації.

     Розпочався Тиждень фізико-математичною радіопередачею «Видатні математики та фізики».

     Серед низки тематичних заходів - кібер-турнір “Grand master”, конкурс «Найкращий малюнок у графічному редакторі», он-лайн вікторина «Знавці математики», турнір «Цікава математика», КВК «Юні дослідники»

     Як підсумок проведення Тижня математики, фізики та інформатики – нагородження найактивніших учасників проведених заходів.

 

 

Мовознавчий конкурс у Черкаській спеціальній школі-інтернат

     3 жовтня 2017 року в КЗ "Черкаська спеціальна загальноосвітня школа - інтернат І - ІІІ ст. Черкаської обласної ради" вчитель початкових класів Ряболус Н.М. провела з дітьми початкової школи конкурс "Мовні перлинки".

     У рамках мовознавчого змагання діти вправно розгадували загадки, декламували вірші, розповідали гуморески та вміло говорили скоромовки.

     На завершення заходу всі учасники отримали солодкі призи.

 

 

Готуємося навчати по-новому

     У Березняківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Смілянської районної ради відбулося перше засідання методичної майстерні «Навчаємо по-новому». Так педагоги розпочали систематичну підготовку до реалізації концепції «Нової української школи».

     Керівник методичної майстерні, заступник директора з навчально-виховної роботи Ірина Хроменко запропонувала колегам ознайомитися з основними положеннями нового Закону України «Про освіту» в ігровій формі, що значно активізувало роботу вчителів.

     Протягом трьохгодинного навчального тренінгу педагоги активно опрацювали важливі питання реформування в освіті, розглянули та обговорили правила ефективної педагогіки в умовах переходу від предметоцентризму до дитиноцентризму, коли головним в навчальному процесі стає учень, який навчається, а не предмет, якому навчають.

     На тренінгу були означені питання, які важливо опрацювати на наступних заняттях методичної майстерні. Це і реалізація оновлених програм, і створення персонального навчального середовища, і розвиток критичного мислення школярів, і розробка методик компетентнісного навчання тощо.

     Підводячи підсумки, вчителі дали високу оцінку організації тренінгу, заявили про свою готовність до змін та констатували важливість систематичної методичної підготовки до роботи по-новому в умовах активного реформування української освіти.

 

 

Вихованцям Смілянської школи-інтернату розповіли про правила безпеки

     4 жовтня співробітники Смілянського районного відділу Управління ДСНС України у Черкаській області провели громадську акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти». Захід відбувся в приміщенні актового залу Смілянської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат.

     Головним завданням акції стало ознайомлення дітей та дорослих з основними правилами пожежної безпеки. Учні школи зібралися в актовому залі, де рятувальники продемонстрували бойовий одяг, пожежне спорядження та макети вибухонебезпечних предметів.

     Рятувальники показали дії під час виникнення різних надзвичайних ситуацій. Діти змогли проявити себе у ролі справжніх рятувальників, позмагатись між собою на швидкість одягання спеціальної форми пожежника-рятувальника. Працівники звернули увагу дітей на основні правила безпечної поведінки вдома при користуванні електричними та газовими приладами, застерегли школярів від небезпечних ігор із сірниками й запальничками. А ще присутні дізналися від рятувальників про заходи безпеки у разі знайдення вибухонебезпечних або схожих на них підозрілих предметів. Їм розповіли, як правильно викликати службу порятунку, які є номери телефонів екстрених служб, що робити у разі виявлення.

     Під час проведення громадської акції «Запобігти. Врятувати. Допомогти» школярі змогли дізнатись від співробітників Державної служби з питань надзвичайних ситуацій багато корисної інформації та навчились правильно реагувати на виникнення надзвичайних ситуацій.

Повідомляє «Нова Доба» з посиланням прес-службу

 Управління ДСНС у Черкаській області

 

 

Для руськополянських школярів провели Олімпійський урок

     Днями в загальноосвітній школі № 1 cела Руська Поляна Черкаського району, відбувся олімпійський урок з фехтування.

     До учнів 4-7 класів з майстер-класом завітала майстер спорту України Діана Залевська. Під час уроку спортсменка розповіла учням про олімпійський вид спорту «Фехтування» та його різновиди, також демонструвала прийоми фехтування, екіпірування спортсмена та аксесуари.

     Учні із зацікавленням спостерігали за майстер-класом та ставили спортсменці все нові і нові запитання. Найцікавішою частиною заходу для учнів стала можливість на власні сили випробувати спортивне екіпірування фехтувальника.

     Також представники відділення Національного олімпійського комітету України в Черкаській області передали для школи комплект спортивних м’ячів, а всі учасники олімпійського уроку отримали подарунки.

 

Інформує «Нова Доба» з посиланням на відділення Національного Олімпійського комітету в Черкаській області

 

 

Незабутня мандрівка визначними місцями Полтавщини

     Незабутні враження учням 6 класу Смілянської школи №3-колегіуму подарувала подорож дивовижним куточками Полтавщини.

     Протягом мандрівки школярі побували в колоритному історичному місті Полтава, відвідали  Іванову гору, названу на честь славного Івана Котляревського. Перед очима туристів промайнуло багато визначних пам᾽яток: розкішний Свято-Успенський собор, романтична Біла альтанка, пам᾽ятник Галушці. А ще на цій горі  учні відвідали музей-садибу Івана Котляревського ‒ куточок казки та дитинства, де жив чарівник слова та пера.

     Далі учні зі Сміли відвідали Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному.  Він знаменитий на всю Україну завдяки своїм унікальним і надзвичайно красивим експонатам, тому й приваблює безліч туристів з різних куточків країни. Діти мали нагоду не лише побачити на власні очі витвори майстрів гончарного ремесла, а й спробувати доторкнутися до гончарної майстерності, відчути пластику глини своїми руками під керівництвом досвідченого майстра.

     Завершальним етапом поїздки були відвідини Музею українського весілля, що є єдиним не тільки в Україні, а й у світі. Там колегіантам розповіли, що в цей музей приїжджають гості із близького та далекого зарубіжжя зі своїми перекладачами. Також діти дізналися про те, як колись готувалися до весілля наші предки, які обряди й традиції супроводжували це свято, як саме проходило весілля.  І нарешті головна родзинка  Музею українського весілля  ‒ можливість кожного учня стати учасником весільного обряду, який провів народний ансамбль України «Берегиня». Після цікавого дійства дітей пригощали весільними шишками.

  • Переповнені емоціями та враженнями від побаченого. Час минув дуже швидко, тому обов’язково повернемося сюди ще раз. А в своїй школі обов’язково розповімо про побачене однокласникам, - зазначають учні.

                                                                       

 

Всесвітній день миру відзначили в Черкаській спеціальній школі

     21 вересня 2017 року в КЗ «Черкаська спеціальна загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради» відбулася тематична акція до Дня миру "Голуб миру".

 

     У рамках заходу діти з вихователями виготовили голубів з паперу, що символізували мир та добро на землі. Відкрив акцію президент школи Андрій Онищенко, який висловив прагнення дітей до миру на всій планеті.

     На завершення заходу шкільне подвір’я прикрасила безліч голубів миру.

 

 

Мистецтво – безпечна зброя заради досягнення миру

     21 вересня у всьому світі відзначають Міжнародний день миру. На сьогодні Україна має зі зброєю в руках виборювати мир та спокій на своїй землі. Долучаються до захисту своєї Батьківщини і діти, які роблять це в дещо інший спосіб – за допомогою мистецтва – безпечної зброї, арсенал якої є невичерпним.

     Золотоніська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат приєдналася до всеукраїнської акції «Голуб Миру», яка націлена на сприяння миру та порозуміння в українському суспільстві.

     У рамках відзначення Міжнародного дня миру діти взяли активну участь у низці тематичних заходів. Так, школярі долучилися до акції “Долонька миру”: учні створювали малюнки, вирізали голубів, обмальовували долоньки на асфальті, розфарбовували їх та писали побажання миру, добра.

     Також учні взяли участь у флеш-мобі зі створення масових формацій у формі «голуба миру».

 

Учні Черкаської санаторної школи-інтернату – за мир

     Мир у рідній Україні – це найзаповітніше бажання усіх українців, котре вони висловлюють вголос так згуртовано, як ніколи раніше.

     До відзначення Міжнародного дня миру долучилися  учні  Черкаської загальноосвітньої санаторної школи – інтернату: в цей день  у школі  було  проведено низку заходів та акцій. 

     Учні  старших класів презентували стінгазети «Діти за мир!», в кожній з яких зазначалося про те, що життя на Землі є найголовнішою цінністю. Небайдужими лишилися і наймолодші школярі, які підготували  малюнки «Я хочу жити в мирі». Протягом дня у холі школи лунали пісні про рідну Україну та мир. 

     Учні  школи  взяли активну участь у конкурсі флешмобів   «У мирі щастя пізнаємо». Танцювальні композиції  дітей стали втіленням їхніх мрій про мир в Україні, про що також розповідали яскраві малюнки на асфальті.

     На свято до школи завітали друзі навчального закладу: крайовий отаман Черкаського крайового товариства Українського козацтва Віталій Чепелуха, хорунжий Черкаського крайового товариства Українського козацтва  Валерій Магеррамов,  учасник АТО, командир відділення розвідувального взводу 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади Олександр Кутній.

     День миру в школі не обійшовся без благодійності: продукти харчування, смаколики, навіть звичайна вода стануть приємним сюрпризом для воїнів на передовій.

     Автомобіль з благодійною допомогою вирушив у дорогу, а проводжали його дитячі очі, сповнені надії, що скоро у всій Україні буде мир.  

 

Черкаська обласна державна адміністрація © 2017